V sobotu 11. srpna v sedm hodin ráno se na břehu Lipenské přehrady postavilo osmdesát železných mužů včetně naší kompletní ironmanské špičky, aby se spolu porvali o titul mezinárodního mistra republiky v dlouhém triatlonu pro rok 2007 v třetím závodu Českého poháru konaném v Lipně nad Vltavou.

Pořadatelé připravili pro závodníky 2200 metrů převýšení v cyklistické části a spolu s velmi chladným počasím a vytrvalým deštěm se z Funlive ZELEZŇÁK.CZ stal hodně těžký závod. Zvítězil Petr Vabroušek, naše absolutní ironmanská jednička, a ženám kralovala Gabriela Loskotová.

Svůj absolutně největší životní úspěch ve své šestileté kariéře zde zaznamenal Ladislav Gočaltovský, který svou celkovou patnáctou příčkou vybojoval pro Rocktechnik titul mistra republiky v kategorii M45.

Ladislav vzdálenosti 3,8 kilometrům plavání, 180 km na kole a maratón zvládl v rekordním čase 10 hodin a 11 sekund, které jsou dle jeho slov motivací do dalšího závodu.

Tentýž den se v Nymburku konal pro juniorské kategorie další závod ČP ve sprinttriatlonu, kde z devadesátičlenného startovního pole finišoval přerovský Lukáš Purkar na celkové páté příčce a to zásluhou především paradoxně nejlepšího běžeckého výkonu ze všech i přes to, že Lukáš už několik měsíců kvůli zranění kolene běh prakticky netrénuje!

Tutéž sobotu se ve Zlínských Březůvkách jel v rámci Zlínského poháru TRIATLON TITÁNU, kde byl Karel Pauschek ve své kategorii na třetím místě. V juniorkách skončila Kristýna Skupieňová na prvním a Ivona Juráčková na druhém místě.

Štafeta Rocktechniku ve složení Václav Žabíček, Ondřej Horák a Arnošt Mück zvítězila na polovičním dlouhém triatlonu TTS Halfironmanu konaném v Oseku nad Bečvou.