Rozvodněná Bečva, volně plovoucí klády, větve a další nebezpečí zrušily tradiční brod a atrakce v řece. Na „koupání“ si tak účastníci osmého ročníku Geroye museli počkat až na Lagunu.

Extrémní závod Geroy 2024 v Přerově | Video: Deník/Ivan Němeček

„Rozvodněná Bečva nás nepustila do vody a přišli jsme o pár překážek a hlavně její nekonečné brodění. Přesto to pořadatel nevzdal a byl z toho trochu víc běžecký závod,“ okomentoval závod na svém Facebooku například Petr Švadlák, jeden z tradičních účastníků. „Známé tváře nechyběly, takže z toho byla zase pěkná sešlost,“ pochvaloval si.

Jenže oproti stovkám závodníků z minulých let letos v kategorii jednotlivců běželo 83 mužů a žen. Dvojic bylo celkem 41, čtveřic se přihlásilo deset.

„Účast je nižší než v předešlých letech nejen kvůli počasí. Poslední roky zaznamenáváme pokles startujících a je pravděpodobné, že v příštím roce Geroy v Přerově nebude,“ prozradil hlavní organizátor závodu Alexandr Salachov. „Přemýšlím nad změnou místa,“ dodal.

Takto to vypadalo během předešlých ročníků Geroye:

Extrémní závod Geroy 2019 v Přerově. | Video: DENÍK/Ivan Němeček
Extrémní překážkový závod Geroy 2022 v Přerově | Video: Deník/Ivan Němeček
Extrémní závod Geroy 2023 v Přerově | Video: Deník/Ivan Němeček

Přes komplikace na účastníky i tentokrát čekala porce zhruba šesti kilometrů a přes dvacet překážek, nechybělo plazení se s pneumatikou pod ostnatými dráty, vrátily se i vlčí jámy a zůstala spousta tradičních „prolézaček“ či „přelézaček“.

„Bečvu jsme museli zrušit, bylo by to nebezpečné, navíc přišlo i nařízení shora. Trať jsme museli upravit, ale i tohle jsou pro závodníky extrémní podmínky a Geroy je extrém, takže vše v pořádku,“ řekl Alexandr Salachov.

Kompletní výsledky ZDE

A kdo byl nejrychlejší? Celkově Dominik Slováček s časem 35:31. Mezi ženami zvítězila Barbora Sedláková (44:51). Ve dvojici nejlépe spolupracovali Tomáš a Helena Chromekovi (45:26).