Generálka se jim tedy povedla. Ve středu 2. září se už v prvním předehrávaném kole postaví proti loňskému mistru z Karviné, odkud si drtivá většina týmů v soutěži body nevozí.

Sokol HC Přerov – Bystřice pod Hostýnem 32:27 (16:14)

Utkání bylo z přerovského pohledu poznamenáno absencí křídel. Částečně vázla spolupráce mezi hráči, kteří na tomto postu museli zaskakovat se spojkami. A protože byl do družstva zapracováván na levé spojce novic Jan Hubáček, byl trochu problém i v kombinacích.

V útoku hráli domácí zbytečně zbrkle, ve druhé půli to už bylo lepší. Obrana, ta střídala dobré okamžiky se špatnými.

Branky: Kosatík, Klyčuk, Pour – Bechný 2, Buček 3, Zedek 4, Pörsök 2, Zemánek 8, Kavka 3, Poledňák 3, Hubáček 3, Valášek 3, Boráň 1, Drabík.

„Kluci herně odvedli to, co jsme od nich očekávali. O branky se postarali všichni hráči, což nás potěšilo. Považuji to za velkou devízu družstva, že zátěž je rozložená na všechny hráče,“ řekl po utkání kouč Richard Buček.

Suma sumárum: přerovští házenkáři v přípravném období odehráli pět utkání. Dvakrát porazili Bystřici pod Hostýnem a jednou Kostelec. Nestačili na Zubří a podlehli též polskému ASPR Zawadzkie.

Zúčastnili se i turnaje, kde bylo ovšem družstvo poskládané z hráčů A i B týmu. Postupně porazili Uničov, Kuřim a ve finále i domácí Velkou Bystřici.

„Přípravné období ani tak moc nehodnotím podle toho, kolik jsme vyhráli nebo prohráli zápasů, ale co nám to přineslo. Využívali jsme je na to, abychom našli optimální složení družstva a nacvičili obrané a útočné kombinace, což si myslím, že se nám podařilo. Samozřejmě ještě dolaďujeme jednotlivé prvky obrany a útoku,“ vysvětluje trenér.

Proti extraligovému soupeři se však přerovští utkali jen jednou. Proč? „Chtěli jsme potrénovat s kvalitními prvoligovými celky a nacvičit si to, co potřebujeme, abychom mohli naše extraligové soupeře překvapit“ odůvodnil přípravu Buček.

A který ze soupeřů že byl podle něj nejlepší? „Když nepočítám Zubří, tak to byla určitě Bystřice pod Hostýnem, což je ještě loňský extraligový tým, který má téměř shodný mančaft jako v loňském roce. Velice dobře se ukázali i Poláci, jež by v naší extralize hráli určitě do osmého místa.“

„Herní přípravu celkově hodnotím jako úspěšnou. Připomínky bych ale spíš měl k absenci hráčů na trénincích. U některých to je dáno pracovním zaneprázdněním a u jiných bohužel zraněními.“

Během přípravných zápasů se vykrystalizoval základní kádr, který se ještě dolaďuje posledními příchody. Jedním takovým je i jednadvacetiletý Jan Hubáček, který přichází na roční hostování z Králova Pole Brno.

„Je to juniorský reprezentant a před nedávnem se s Martinem Kavkou zúčastnili mistrovství světa v Egyptě. Vytipovali jsme si ho podle výsledků jak v extralize za Hustopeče, tak v první lize v dresu Králova Pole. Je to úderná levá spojka a v obou týmech patřil k nejlepším střelcům,“ řekl k posílení družstva.

Pro přerovský tým se Zubr extraliga rozeběhne ve středu 2. září předehrávaným utkáním v Karviné. Jak to tedy vypadá s ambicemi nováčka soutěže?

„Za úspěch bychom brali deváté až desáté místo, jedenáctá pozice je povinností, dvanáctá příčka a tudíž baráž bude neúspěch. Na klucích je vidět, že se na soutěž těší. Složili jsme věkově vyvážené družstvo s dobrými vztahy v kolektivu, což je velmi podstatné. Věřím, že to zvládneme,“ hecuje hráče kouč Buček.

Rozpis utkání Sokola HC Přerov v Zubr extralize do konce roku 2009

1. kolo 2. září 10:30 HCB OKD Karviná – Sokol HC Přerov
2. kolo 13. září 11:00 Sokol HC Přerov – TJ Lokomotiva M.A.T. Plzeň
20. kolo 16. září 18:00 Sokol HC Přerov – TJ Cement Hranice
3. kolo 19. září 18:00 HC Gumárny Zubří – Sokol HC Přerov
4. kolo 27. září 11:00 Sokol HC Přerov – KH Kopřivnice
5. kolo 3. října 16:30 HC Dukla Praha – Sokol HC Přerov
6. kolo 11. října 11:00 Sokol HC Přerov – I. HK Dvůr Králové n. L.
7. kolo 17. října 17:00 HK A.S.A. Město Lovosice – Sokol HC Přerov
12. kolo 21. října 18:00 Sokol HC Přerov – HCB OKD Karviná
8. kolo 25. října 11:00 Sokol HC Přerov – TJ Jiskra Třeboň
9. kolo 8. listopadu 10:30 TJ Cement Hranice – Sokol HC Přerov
10. kolo 15. listopadu 11:00 Sokol HC Přerov – SKP Frýdek-Místek
11. kolo 21. listopadu 18:00 HBC RONAL Jičín – Sokol HC Přerov
13. kolo 28. listopadu 18:00 TJ Lokomotiva M.A.T. Plzeň – Sokol HC Přerov
14. kolo 6. prosince 11:00 Sokol HC Přerov – HC Gumárny Zubří
15. kolo 12. prosince 18:00 KH Kopřivnice – Sokol HC Přerov