Bubny, vlajky, neúnavné skandování a na závěr hlasitá děkovačka. Obrovská euforie nakonec propukla na straně Přerova, který zvítězil 5:3 a slaví postup do 2. kola, kde si to o Národní ligu rozdá s Hradcem Králové. „Jelikož jsem statistik, vím, že máme nejlepší návštěvnost v lize. Když teď přijde přes dvě stovky lidí, hrozně moc nám to pomáhá,“ chválil přerovský trenér Petr Malina.

„Máme určitě nejlepší fanoušky, které jsem v životě zažil. Mohelnice taky přijela s neskutečnou kulisou. Před takovou atmosférou se hraje skvěle, plná hala, bylo tu tři sta lidí,“ rozplýval se i Matěj Porvol, nejlepší hráč utkání.

„Odehrát první a třetí třetinu takovým způsobem je na tak mladý tým fantastické. Ve třetí jsme dali rychlý gól, vedli jsme o dva góly a byli pak celou dobu lepší, skvělé, v takovém zápase,“ hodnotil Petr Malina.

Přerov tak bude mít krátký čas na přípravu před prvním utkáním s Hradcem Králové. To je na programu už v sobotu (18.00), tentokrát již skutečně „doma“ v hale Spartak.

„Mrknu na YouTube, myslím, že tam něco je. Podívám se, jak Hradec hraje, myslím, že tam něco je,“ usmíval se kouč Malina. „Na nějaký sestřih jsem se díval, hrají takový atraktivní a rychlý florbal. Mají tam šikovné kluky,“ očekává.

Mladí fotbalisté přerovské Viktorky. Ilustrační foto
Viktorka i Kozlovice zvou ukrajinské děti. Nabízí kopačky i dresy

FBC MSEM Přerov – FBC Mohelnice 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

Branky: 2. Raška, 11. Pospíšilík, 21. Pavliš, 23. Raška, 44. Kowalik – 20. Veselík, 26. Graclík, 32. Veselík. Rozhodčí: Mik – Kubala. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 252. Konečný stav série: 3:2