Turnaj se kvůli účinkování i dvou ázerbájdžánských celků roztáhnul do tří dnů, i když se na poslední chvíli ještě odhlásil Doprastav Bratislava. „Na přání ostatních účastníků jsme do turnaje vstoupili až v sobotu odpoledne a na nerozehranost jsme doplatili hned v prvním utkání,“ říká přerovský kouč Vladimír Sirvoň.

Jeho svěřenky podlehly Slavii Praha Praha 0:3 (-20, –38, –19), pro kterou už to naopak byl závěrečný duel. „Hra nebyla až tak zlá na to, že se dáváme dohromady. Druhý set jsme nešťastně prohráli, což na nás zanechalo stopy po zbytek střetnutí,“ hodnotil trenér.

Následovalo měření sil s Frýdkem-Místkem, které domácí děvčata zvládla 3:1 (-29, 13, 16, 21). I když prohrála přetahovanou o úvodní set, nějaké stopy to na jejich výkonu tentokrát nezanechalo a naopak šly spíše herně nahoru.

V neděli je poté čekaly dva zápasy s Ázerbájdžánkami. Na dopolední prohru s Azerrialem Baku 0:3 (-18, –14, –14) navázala i odpolední s Lokomotivem Baku 0:3 (-15, –11, –20). „Tyhle mančafty jsou svou úrovní někde jinde než my. Mají značnou výškovou převahu, což jsem se snažil aspoň trochu vyřešit vhodně složenou sestavou. Přesto útoky protihráček často chodily nad našimi bloky, s tím se dá těžko něco dělat,“ nechal se slyšet Sirvoň. A to ještě oběma týmům chyběly ty nejlepší hráčky, které se s různými národními týmy připravují na nadcházející mistrovství světa v Japonsku.

Sestava PVK Přerov Precheza: Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Skalová, Cebáková, Mrázková, Zajícová, Gambová, Baštanová, Nucová, Skřičková.
Konečné pořadí turnaje: 1. Azerrial Baku 6 bodů (skóre 9:2), 2. Lokomotiv Baku 6 b. (9:3) – a to ještě oba ázerbáj-džánské celky neabsolvovaly společné utkání, 3. Slavia Praha 6 b. (9:8), 4. Přerov 5 b. (3:10), 5. Frýdek-Místek 4 b. (5:12).

„Nejvíc mi vadila spousta nevynucených chyb v různých situacích bez přičinění soupeře. Týmu zatím logicky chybí i lepší souhra, což odpovídá fázi přípravy, ve které se zatím nacházíme. Ještě musíme dost pracovat na tom, aby se nahrávačka dokázala lépe sejít s ostatními členkami družstva. Viděl jsem však i pozitivní momenty. Práce máme po všech stránkách hodně, v necelých dvou měsících do startu extraligy teď potřebujeme hlavně hrát a hrát,“ poznamenal závěrem šéf přerovské lavičky.

První ostrý zápas čeká jeho svěřenky už příští sobotu 9. října, kdy cestují do Šternberku k utkání druhého kola Českého poháru. ⋌(dak)