TJ Sokol Šternberk – PVK Přerov 1:3 (19, –16, –22, –16)

Šternberk, který stále čeká na druhou výhru v sezoně, začal proti čtvrtému celku tabulky nebojácně, rychle vedl 8:2 a 10:4 a poměrně hladce vyhrál úvodní set, v němž mohl být rozdíl ještě výraznější, kdyby na jeho zakončení nepotřeboval domácí tým hned čtyři setboly.

Jenže ve druhé sadě se situace obrátila; byl to naopak Přerov, jenž na začátku vyhrával 9:3, a také on bez větších potíží srovnal na 1:1. I úvod třetího dějství patřil hostům, kteří vedli 9:4 a 20:14.

Domácí volejbalistky pak sice dokázaly srovnat na 22:22, jenže vzápětí ztratily tři výměny v řadě a tím i celý set. Ve čtvrté sadě od stavu 11:11 začal Přerov postupně navyšovat svůj náskok a vítězství už si nenechal vzít.

„Opět jsme předvedli to, co prakticky každý soutěžní zápas, tedy špatnou přihrávku a servis, kvůli čemuž nemůžeme využívat své přednosti,“ nebyl i přes výhru s výkonem svého týmu příliš spokojený přerovský kouč Vladimír Sirvoň.

„Snažil jsem se s tím pak dělat, co se dalo, dokonce jsem na chvíli vyndal ze sestavy libero a naštěstí se nám podařilo vyhrát,“ oddechl si zkušený trenér.

Domácí kormidelník Radomil Juřík litoval ztráty dobře rozehraného zápasu.

„První set jsme odehráli perfektně a zaslouženě v něm zvítězili. Pak jsme však nepochopitelně polevili nikoliv snad v nasazení, ale v koncentraci a hlavně nám úplně odešla přihrávka, takže to už byl jen souboj s protivníkovým servisem. Navíc jsme měli potíže v útoku, v němž se nám nedařilo prosazovat,“ hledal příčiny další porážky Juřík.

Ve čtvrtek 17. února se šternberské volejbalistky představí v dalším extraligovém kole na palubovce Ostravy a o dva dny později budou ve své hale Ecce Homo hostit od 17 hodin v důležitém záchranářském duelu Liberec.

Rozhodčí: Blažek, Antušák. Čas: 93 minut. Diváků: 150.

TJ Sokol Šternberk: Dřímalová, Šenková, Holásková, Hrabalová, Oborná, Honková, libero: Hronová. Střídaly: Dedíková, Halamíčková, Sochorcová. PVK Přerov: Ticháčková, Gálíková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová, libero: Cebáková. Střídaly: Nucová, Zajícová.

Adam Fritscher