Sokol HC Přerov – SKP Frýdek-Místek 32:29 (19:16)

V úvodu tohoto důležitého souboje se dařilo na obou stranách střelcům a jak domácí Štolcar v bráně, tak na druhé straně Šoltés, neměli zrovna svůj den.

V 7. minutě za stavu 4:4 byl nařízen první sedmimetrový hod a do přerovské svatyně se postavil Kosatík. Hojník však na gólmana Sokolů nevyzrál, stejně tak jako na druhé straně v téže „disciplíně“ Pernička, který jen orazítkoval břevno.

Přerov si vypracoval první výraznější náskok už v 9. minutě, kdy vedl 7:4. To však trvalou pouhé tři minuty a rázem bylo opět srovnáno.

Poté už Štolcar nadobro opustil přerovskou klec a své místo přenechal Kosatíkovi. Domácí si následně začínali pomalu budovat náskok. Ve 20. minutě v přesilové hře odskočili na 14:11 a Jiří Kekrt, kouč Frýdeckých, už musel požádat o oddechový čas. Jeho svěřenci mírný nástup domácích zachytili a zbylých 10 minut se už opět hrála vyrovnaná partie, když si oba celky na své konto připsaly 5 inkasovaných i vstřelených gólů. Sokoli tedy v půli vedli 19:16.

Po změně stran však o tříbrankový náskok přišli, a to dokonce při vlastní přesilové hře. Ve 36. minutě tak byl stav vyrovnaný.

O chvíli později se dostal do trháku Kovařík, hostující Dyba zatáhl za „záchrannou brzdu“ a uviděl červenou kartu. Frýdek tak přišel o, v tu chvíli pětigólového střelce, hrál v oslabení a Perničkův proměněný sedmimetrový hod znamenal opětovné vedení Sokolů 22:21.

To byl zřejmě zlomový moment celého utkání. Domácím se navíc k perfektnímu výkonu rozchytal Kosatík a skvělými zákroky držel akcie svého týmu.

Přerov pomalu zvyšoval náskok před koncovkou a v 50. minutě vedl doposavad nejvýraznějším rozdílem 28:24. V závěrečné desetiminutovce už poté kontroloval své vedení, které má tedy konečnou podobu 32:29.

Statistiky

Nejlepší střelci: Kavka 9, Kovařík 6, Plšek 5 – Unger 5, Dyba 5/2, Hes 3, Hojník 3.

Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/2. Vyloučení: 4 – 5 (přímá ČK Dyba). Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Diváků: 251.

Ohlasy trenérů po utkání

Jiří Kekrt (SKP Frýdek-Místek): „Jsem nespokojený s agresivitou družstva v prvním poločase, ve druhém se to už zlepšilo. Dokázali jsme vytvořit tlak na soupeře, bohužel v klíčových momentech jsme udělali chyby, které vždycky na určitý okamžik nastartovaly soupeře a to znamenalo, že utkání jsme nakonec bodově nezvládli.“

Miroslav Frank (Sokol HC Přerov): „Bylo to důležité utkání pro oba celky a my jsme jej zvládli. Myslím, že rozdíl byl v brankařích. Kosatík byl lepší než Šoltés, který měl smůlu, když si dal pár takových polovlastních branek.“

„Nebylo to pro nás snadné utkání, protože Frýdek suverénně porazil Kopřivnici, takže jsme měli určité obavy. Do branky jsem postavili Štolcara, protože ty kluky zná (letos přišel do Přerova právě z Frýdku-Místku – pozn. red), ale nakonec to vychytal Kosatík.“

„Jsem rád, že jsme to utkání zvládli. Je to ale stále všechno otevřené, jelikož Třeboň vyhrála v Kopřivnici.“

Házenkáři Sokola HC Přerov si tak po výprasku v Praze zlepšili náladu a vyhráli druhé domácí utkání za sebou. O další body budou bojovat v sobotu v Zubří, kde ovšem „o nic nepůjde“, jelikož už nyní je nad mraky jasné, že Přerov skončí ve spodní šestici, kdežto Zubří v horní a vzájemné zápasy těchto soupeřů se tedy započítávat nakonec nebudou.