FBC Sokol Přerov - Atlas ČKD Blansko 6:6 (2:2, 1:2, 3:2)

Domácí do utkání nastoupili pouze s osmi hráči na soupisce, ale hřiště si kvůli chybějícím mantinelům výrazně zmenšili, a přičteme-li ke všemu nerovný povrch v hale, byla přerovská početní výhoda ta tam.

Soupeře se sice Sokolům uběhat nepovedlo, ale herní kvalita měla být na jejich holích. Bohužel velké individuální chyby při bránění znamenaly vyrovnaný stav po první části – 2:2.

Druhá třetina jen podtrhla herní nepohodu Přerova, kterému nepohledná hra se spoustou osobních soubojů nevyhovovala. Alarmující byl však opět počet školáckých chyb, které soupeř trestal a vsítil v této části hry opět dva góly.

První útok Sokolů byl ale při chuti a skóroval potřetí – 3:4. V posledním dějství favorizovaný Přerov zabral, povedlo se mu i jít poprvé v zápase do vedení. Vše obstaral první útok, který byl na hřišti u všech vstřelených branek, a je na místě vyzdvihnout čtyři branky Sohlicha, který také skóroval na 6:5. Při power-play domácích však přerovští nepokryli střelce u vzdálenější tyčky, který srovnal osmnáct vteřin před koncem na závěrečných 6:6.

Branky: Sohlich 4 (Ďopan 2, Jurečka, Vrba), Ďopan (Sohlich), Jüngling (Ďopan).

FbC Playmakers Prostějov - FBC Sokol Přerov 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Derby momentálně dvou nejlepších týmů Olomouckého kraje začalo opatrně. Na rozdíl od prvního zápasu se hrál florbal a čekalo se na chyby soupeře. K otevření gólového účtu dopomohla Sokolíkům přesilovka.

Tu určená pětice nesehrála ideálně, ale po střele obránce Dohnala se přece jen radovala – 1:0.

Do druhé třetiny vlétl Prostějov s větší chutí a hned to bylo na hřišti vidět. Stále více se dostával na dostřel Panákovy klece a srovnat mu pomohla také přesilová hra, ve které se prosadil útočník Playmakerů nechytatelnou střelou k tyči – 1:1.

Po této brance se hra otevřela a šance zahazoval především Prostějov. Vyrovnaná bitva pokračovala a v polovině závěrečné části se z nenápadné akce prosadil opět Prostějov parádně provedeným brejkem – 1:2. Jak je důležité míti Ďopana se ukázalo více než čtyři minuty před koncem. Standardku vtipně rozehrál Jüngling a přerovský kanonýr Ďopan nezaváhal – 2:2.

V nervózním závěru se štěstí přiklonilo nakonec na stranu Přerova. Minutu a půl před koncem si na odražený míček naběhl Veselý, ze vzduchu ho poslal na zadní tyčku do brány a rozhodl.

Branky: Dohnal (Ďopan), Ďopan (Jüngling), Veselý (Jurečka). Sestava: Panák - Dohnal, Vrba, Hnila, Jüngling - Ďopan, Jurečka, Sohlich, Veselý, Koutný, Nekl, Šmíd, Pospíšil, Gereš.

Herně se florbalistům Přerova víkend příliš nepovedl, a tak berou Sokoli čtyři body všemi deseti.

Útočník Přerova Pavol Nekl k rozpačité hře Sokolů řekl: „Dostatečně jsme neplnili, co jsme si před zápasem a o přestávkách řekli. Je třeba, aby každý zodpovědně a poctivě věnoval úsilí a soustředěnost na trénincích, kde díky „nové“ hale TJ Spartak Přerov máme možnost do hry implementovat taktické prvky, za pomoci kterých můžeme získat patřičnou výhodu v jednotlivých zápasech.“

V aktuální tabulce se Přerov propadl na druhé místo za dalšího aspiranta na postup – Panthers Otrokovice. Liga pro Sokolíky pokračuje 24. října zápasy proti Horní Suché a Petrovicím v Brně.

Petr Šufánek