FBC SPARTAK MSEM PŘEROV – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Spartak počítal ztráty v sestavě. Z hráčů A-týmu nenastoupilo k utkání kvarteto Pospíšil, Koutný, Kužela a Vrba. Navíc už od páté minuty prohrával. Do konce první třetiny ještě srovnal Gereš a po přestávce Ďopan s Velechem vývoj otočili na stranu Přerova.

V závěrečném dějství pak Klimecký zvýšil na 4:1, ovšem vyhráno Spartak ještě neměl. Vikingové snížili na rozdíl dvou branek a v 53. minutě navíc měli výhodu trestného střílení.

Tento klíčový okamžik však domácí gólman Ceh zvládl, stejně jako jeho spoluhráči zbytek utkání a mohli se tak radovat z důležitého vítězství.

„Jak už je u nás zvykem, opět jsme inkasovali gól hned z první střely. Naštěstí nás tahle branka nepoložila a dokázali jsme na ni brzy odpovědět. Myslím, že Kopřivnice odehrála dobrý zápas, hrála zodpovědně zezadu, akorát se díky naší dobré obraně nedostala do větších šancí,“ zhodnotil duel přerovský gólman Pavel Ceh pro klubový web.

Branky: Gereš, Ďopan, Velech, Klimecký.

Střely na branku: 20:27 (7:7, 8:6, 5:14). Využití přesilovek: 1/2 – 0/2. Počet diváků: 30.

Přerovští florbalisté si díky vítězství upevnili druhou příčku. Další utkání je čeká až v sobotu 11. února, kdy opět v domácím prostředí přivítají tentokrát poslední Frýdek-Místek a z tohoto duelu se tedy očekávají povinné tři body.