V prvním útoku přerovských Sohlicha nahradil Kaďorek, pro kterého to byla obnovená premiéra v dresu Sokolů a určitě ji může hodnotit kladně.

Po výhře nad domácím týmem se Přerovu povedlo otočit prohrané utkání s Petrovicemi a připsat si další vítězství.

FbK Horní Suchá - FBC Sokol Přerov 3:7 (1:2, 1:4, 1:1)

První třetina byla velice vyrovnaná a hrálo se ve slušném tempu. Sokolům se povedlo využít dvě standardní situace a do stejného horního rohu se trefil Pospíšil a po něm i Malina.

Domácí vsítili jeden gól po důrazu před brankou Přerova, ale další trefu hlavně zásluhou gólmana Panáka už nepřidali.

Druhou část si pro své góly zarezervovali Sokoli. Velmi dobrou produktivitou se po brankách Koutného a Vrby z dálky ujali již vedení 1:4.

Domácí ještě snížili Kopiou, ale ten nepřinesl zlom v zápase. Naopak další střelou z dálky se trefil Jurečka a obranu zelených si vychutnala dvojice Ďopan a zakončující Kaďorek – 2:6.

Poslední třetinu už přerovští zvládli na jedničku. Hra se přitvrdila, ale hra už nebyla tolik otevřená.

Domácím se přes velkou snahu nepodařilo rychle snížit a korigující gól zaznamenali až minutu a půl před koncem do odkryté branky zásluhou Krainy – 3:6. Při závěrečné hře bez brankáře ještě výhru Přerova dokreslil Koutný.

Branky: Koutný 2 (Kaďorek), Pospíšil (Malina), Malina, Vrba (Jurečka), Jurečka (Vrba), Kaďorek (Ďopan).

Z.F.K. Petrovice - FBC Sokol Přerov 3:5 (2:0, 0:0, 1:5)

Do zápasu s nebezpečnými Petrovicemi, kterým se do týmu vrátila většina opor, nevstoupili modří Sokoli vůbec dobře.

Ospalý a nedůrazný výkon vedl ke gólu Firdy z osmé minuty. Hned minutu nato se navíc trefil Mareš a Přerov takhle dál pokračovat nemohl. Začal více útočit, ale chyběla přesnější souhra a častější střelba.

Druhá třetina se přeměnila v taktickou bitvu. Sokolíci měli trvalý tlak, začali si vytvářet šance, ale Šuška v bráně domácích byl proti. Soupeř naopak útočil z brejků a párkrát vystrašil Panáka na druhé straně. Gól však nepadl a Přerov se musel stále více tlačit do útoku.

V poslední části gradoval tlak Přerova, ale v šesté minutě utekl Olšák a bylo to již 3:0. Víra v obrat plála především uvnitř první pětky a v sedmé minutě překonal poprvé Šušku Ďopan – 3:1.

Za další minutu Kaďorek našel Ďopana a ten se znovu trefil. Hned v deváté minutě překvapivě napřáhl z úhlu opět Ďopan a dokonal čistý hattrick – 3:3.

Po menším urovnání hry přišla třináctá minuta a Jurečkův drzý pokus zpoza branky, který se doplazil za brankovou čáru – 3:4!

Infarktový závěr pokračoval při nařízeném trestném střílení ve prospěch Petrovic, ale Gorgol se musel sklonit před skvělým Panákem a za pár vteřin nato rozhodli utkání Gereš a zakončující Ďopan, který ukončil svůj střelecký koncert čtvrtým zásahem.

Branky: Ďopan 4 (Jurečka, Kaďorek, Malina, Gereš), Jurečka (Kaďorek).

Komentář k oběma zápasům poskytl centr Aleš Pospíšil: „První zápas hraný na tři pětky nám pomohlo v klidu odehrát vstřelení dvou branek ze standardních situací spolu s několika úspěšnými zásahy z větší vzdálenosti a jistými zásahy našeho brankáře. Ve druhém zápase jsme se nemohli dostat do tempa. A za stavu 0:3 ve třetí třetině nám nezbylo než stáhnout počet pětek, zvýšit tempo a hrát o všechno. Petrovice jsme tak dostali pod tlak a velký zvrat si vzal na starost Ďopík.“

Přerov si tak udržel první pozici, ale zejména Hattrick Brno ukázal opět svou sílu a v tabulce má výhodu v menším počtu odehraných zápasů.

PETR ŠUFÁNEK