FBC SPARTAK MSEM PŘEROV – FBC BD STAV FRÝDEK-MÍSTEK 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Domácí proti předposlednímu týmu po celé utkání vedli. Na začátku třetí části to bylo 3:0, ovšem devět minut před koncem soupeř snížil na kontakt a vypadalo to na drama. To ovšem Přerov nedopustil a dalšími čtyřmi góly se postaral o plný bodový přísun.

Branky: Ďopan 3, Koutný, Pospíšil, Spáčil, Gereš.

Střely: 31:16. Využití přesilovek: 0/2 – 0/2. Diváků: 55.

„Nebyl to jednoduchý zápas. Tvořit do zatažené obrany nám nikdy moc nešlo. Ale trpělivou hrou jsme se dostali do poklidného vedení. Ve třetí třetině jsme se přizpůsobili hře soupeře, naštěstí v závěru jsme čtyřmi góly rozhodli o našem jasném vítězství,“ pověděl autor hattricku, kapitán Michal Ďopan.

FBC SPARTAK MSEM PŘEROV – SLAVIA I-TEC HAVÍŘOV 8:7 (3:1, 2:4, 3:2)

Utkání s Havířovem bylo plné zvratů. Přerovští začali dobře a po první třetině vedli 3:1. Soupeř ovšem čtyřmi góly v řadě otočil 3:5. Stejný husarský kousek se podařil i Spartaku. Ten do konce druhé části srovnal a v úvodu závěrečné dvacetiminutovky odskočil na 7:5. Přestože Havířov dokázal ještě dvakrát snížit, tři body za vítězství brali domácí.

Branky: Koutný 3, Ďopan 2, Jurečka 2, Otáhal.

Střely: 29:34. Využití přesilovek: 0/0 – 1/3. Diváků: 20.

„Bylo to jednoznačně nejtěžší letošní vítězství na domácí palubovce. Škoda, že jsme tentokrát nemohli hrát na tři pětky. Proti fyzicky dobře připravenému soupeři by to přišlo velmi vhod,“ pověděl přerovský útočník Ondřej Otáhal.

FBC SPARTAK MSEM PŘEROV – FBK HORNÍ SUCHÁ 8:6 (1:3, 4:0, 3:3)

Průběžně čtvrtý tým druholigové tabulky začal v Přerově velice dobře a po dvaceti minutách vedl 1:3. Prostřední pasáž zápasu však zcela ovládli Spartakovci, kteří čtyřmi trefami otočili skóre na svou stranu. V úvodu třetího dějství Horní Suchá dvěma góly srovnala na 5:5, ovšem tento stav trval pouhých 15 sekund. Přerov okamžitě odpověděl, navrch přidal další dva zásahy a hosté v poslední minutě už jen korigovali na konečných 8:6.

Branky: Ďopan 4, Dohnal 2, Jüngling, Jurečka.

Střely: 43:35. Využití přesilovek: 1/2 – 1/5. Diváků: 44.

Přerovští florbalisté si jedním jasným a dvěma těsnými vítězstvími upevnili druhou příčku. Příští víkend je čekají dva zápasy, v Olomouci a v Prostějově.