Série čtyř vítězství v řadě brněnský tým rázem vyšvihla do boje o elitní pětici týmů, která si příští rok zahraje nově tvořenou národní ligu. Do cesty se jim však postavila mašina jménem Spartak Přerov, která se před utkáním chlubila sérií šesti zápasů bez prohry.

Duel proti týmu Gullivers nezačal pro Přerovany vůbec dobře. První střela a gól, tak to zná gólman Kadlec z C-týmu, a tuto tradici mu pomohl udržet Martin Sláma svou přízemní střelou k tyči – 0:1. Další chybičku předvedla přerovská pětka v šesté minutě a Michal Fila vymetl pavučiny přerovské branky – 0:2. Snížit se podařilo Koutnému, který poprvé našel recept na Křižku – 1:2. I přes vyrovnanou hru v první části hry šli do šaten v daleko lepším rozpoložení hosté, když jim Michal Fila vystřelil dvougólový náskok – 1:3.

Spartak začal být na hřišti důraznějším a aktivnějším a nakonec to přineslo přece jeden gól, když Padalík vybídl Fafílka – 2:3.

Opaření domácí snahy přišlo z hole Hnízdila, který dostal Brněnské zase na distanc dvou gólů – 2:4. To však Spartak vůbec nevyvedlo z klidu. Vzápětí snižuje ze standardky kapitán Malina a o pár okamžiků nato ve vlastním oslabení utíká Klimecký a přehazuje hostujícího Křižku – 4:4. Necelých sedm minut před koncem bere na sebe zodpovědnost junior Grener a táhlou střelou na zadní tyč otáčí skóre – 5:4! Hosté už nemají moc sil a Kadlec hájí svou bránu dobře. A tak stvrzuje vybojované vítězství gólem do prázdné brány Kaďorek – 6:4.

FBC SPARTAK MSEM PŘEROV – EMKOCASE GULLIVERS SOKOL BRNO I 6:4 (1:3, 1:0, 4:1)

Branky: Koutný, Fafílek, Malina, Klimecký, Grener, Kaďorek.

I střetnutí s Buldogy bylo pro Spartak úspěšné, byť znovu inkasoval první gól. Druhé dějství však zcela opanoval po brankách Klimeckého, Jurečky, Maliny, Otáhala. Gereš zvyšoval hned po osmi sekundách třetí periody na 5:1. Hosté snížili, ale Gereš opět trestal. Sedmý gól obstaral Kaďorek a bylo jasné, že domácí si triumf vzít nenechají. Hosté sice ještě korigovali na 7:4, ale závěr patřil zcela Spartaku. Kaďorek vyčerpal hostující obranu tak, že Malina mohl středem mířit sám na Tlaskala a bekhendem uspěl – 8:4. Za minutu nabídl Malina trefu Padalíkovi, za další pak Jüngling Kaďorkovi, který chytře obelstil Tlaskala – 10:4. Tři vteřiny před koncem korunovali drtivou výhru 11:4 Koutný a střílející Fafílek.

FBC SPARTAK MSEM PŘEROV – RETRO BULLDOGS BRNO B 11:4 (0:1, 4:0, 7:3)

Branky: Malina 2, Gereš 2, Kaďorek 2, Otáhal, Padalík, Fafílek, Klimecký, Jurečka. (šuf)