Sobotní duel skončil po westernové přestřelce 14:13 po prodloužení pro druhý tým tabulky. Přerované nepříliš vydařenou sezonu zakončili na devátém místě tabulky.

Zápas od samotného úvodu zaváněl tím, že by diváci v přerovské hale mohli vidět spoustu branek. Za zády brankářů končila téměř každá druhá střela.

Před posledním dějstvím svítilo na světelné tabuli skóre 5:8 z pohledu domácích, třetí třetina ale nabídla naprosto stejný výsledek, jen v opačném gardu.

Přerované si tak vynutili prodloužení, které však záhy ukončil krnovský Hlaváček.

Spartak tak ukázal, že kvality má a hrát mohl v divizi vyrovnaně prakticky s kýmkoliv. Po loňském pěkném druhém místě letos skončil až devátý, což Přerovští berou jako zklamání.

„Po celou sezonu nás trápila řada zranění, a tak jsme téměř s výjimkou asi pěti zápasů nastupovali k zápasům značně oslabeni. Více šancí proto dostala mladá krev z řad juniorů. Právě úzký kádr byl podle mě letos velkým problémem," přiblížil šéftrenér Spartaku Pavel Ceh.

„Příští sezonu by tento problém měl změnit příchod ročníků 1997 do kategorie mužů. Brána se otevře i pro ročníky 1999, které přejdou z dorostenců do juniorů, čímž budou moci také nastupovat za muže," pokračoval.

Přerovské florbalisty nyní čeká dlouhá půlroční pauza před startem dalšího ročníku divize, který jistě budou chtít využít co nejlepším možným způsobem.

„Dalším krokem pro zlepšení situace u mužů bude určitě pestřejší letní příprava, která byla poslední dvě sezony značně odbytá, což mělo za výsledek vždy špatný vstup do sezony. To nás v minulé sezoně například stálo postup do vyšší ligy. Tak či tak, ve výsledku se stejně budeme řídit pořekadlem – „mládež vpřed!"," dodal na závěr Pavel Ceh a připomněl, že mládež přerovského klubu patří k nejlepším na Moravě.

FBC Spartak MSEM Přerov – FBC Orca Krnov 13:14p (4:5, 1:3, 8:5 – 0:1)

Branky a nahrávky Přerova: Ďopan 3 (Malina 2, Bibr), Haliak 3 (Ďopan 2, Dvořák), Vlček 2 (Malina, Klimecký), Tesař (Dohnal), Kubalík (Haliak), Fafílek (Klimecký), Dvořák (Fafílek), Klimecký (Dvořák).