Spartak nejprve v sobotu 17. ledna zavítal do Brna, kde už na něj čekala rezerva extraligového týmu Bulldogs Brno.

Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 5:5, závěrečnou část ale Přerované jasně ovládli poměrem 3:0 a odvezli tak domů výhru 8:5.

„Poslední třetina byla asi naším nejpovedenějším úsekem hry v této sezoně. Drželi jsme míček, obránci hráli sebevědomě a útočníci kroužili kolem soupeřova gólmana. Nakonec jsem vstřelil rozdílový gól tečovanou střelou z dálky," přiblížil průběh zápasu obránce a vedoucí týmu Petr Malina.

Bulldogs Brno B – FBC Spartak MSEM Přerov 5:8 (3:3, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky Přerova: Ďopan 2 (Dvořák, Koutný), Jurečka (Kaďorek), Janoštík (Koutný), Gereš (Kaďorek), Malina (Janoštík), Koutný (Ďopan), vlastní gól.

Na druhý den už hráči Spartaku odjížděli do Telnice, kde sehráli druhé víkendové klání proti domácím Orlům. Po první třetině Přerov prohrával 1:2, díky povedené druhé třetině skóre otočil a ve třetí dvacetiminutovce si už pohlídal vítězství 10:7.

Blýskla se zejména dvojice Ďopan a Koutný, kteří v utkání dohromady nasbírali devět bodů.

„Tentokrát jsme Telnici vrátili potupnou říjnovou prohru 5:10. Třetinu jsme si zvykali na již ne zcela běžný parketový povrch, ale od druhé části jsme hru kontrolovali a bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Do gólové pohody se o víkendu dostali útoční tahouni Ďopan s Koutným. Všechny naše tři formace však byly pro soupeře nebezpečné a je dobře, že se do nich najisto zapracovali mladí junioři. Jen tak dál," chválil své spoluhráče nejproduktivnější hráč Spartaku Radim Klimecký.

Díky dvěma výhrám patří Přerovu druhé místo v divizní tabulce. Na vedoucí Havířov sice ztrácí devět bodů, má však zápas k dobru a pět z osmi zbývajících utkání sehraje Spartak v domácí hale. Soutěž navíc uzavře právě proti Havířovu. Postupové první místo tedy ještě není ztraceno.

„V současné době hrajeme ve velké euforii. Ke konci sezóny jsme se v lajnách sehráli a posledními výsledky jsme se nečekaně vrátili do boje o postup do Národní ligy. Rovnalo by se to zázraku, ale proč se o něj v nadcházejících osmi utkáních nepokusit," řekl Klimecký.

FK Orel Telnice – FBC Spartak MSEM Přerov 7:10 (2:1, 2:5, 3:4)

Branky a nahrávky Přerova: Ďopan 3 (pokaždé Koutný), Koutný 2 (Ďopan, Kaďorek), Haliak 2 (Jurečka, Kaďorek), Grener (Klimecký), Jurečka (Kaďorek), Dvořák (Klimecký).

Sestava Přerova: Ceh – Dvořák, Fafílek, Hnila, Malina – Klimecký, Grener, Bibr, Gereš, Jurečka, Kaďorek, Ďopan, Koutný, Janošík.