V následujících utkáních tak Přerov potřeboval nutně bodovat, aby si uhájil pozici druhého týmu tabulky. Ke střetnutím zajížděl do Kopřivnice a Rožnova pod Radhoštěm a z poloviny byl úspěšný.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Spartak MSEM Přerov 8:7 (3:2, 1:2, 4:3)

Kopřivnici se tuto sezonu na Spartak daří. Porazila jej jak v poháru, tak v rámci ligy shodně 8:5. Tohle utkání však začali lépe hosté a aktivní hrou šli po deseti minutách góly Jurečky a Nekla do vedení. Jenže Vikingové stihli do první přestávky skóre otočit na 3:2.

Navýšit vedení se jim podařilo hned po příchodu z kabin z přesilové hry. Spartak si v těchto chvílích nevěděl rady, jak dobýt kopřivnickou svatyni. V polovině zápasu, po několika vydařených střídáních, však opět našli přerovští odpověď na vývoj zápasu a brankami Gereše a Konečného srovnali na 4:4.

Ve třetí části se Spartak po trefách Janoštíka a Hlocha ujal slibného vedení 4:6. Výpadkem v závěru utkání ale Vikingové dokázali skóre naprosto otočit na 7:6. Srovnání ještě zařídil Janoštík, ale po další individuální chybě se domácí dostávají opět do vedení. Na tom nezměnila nic ani závěrečná přesilová hra Přerova a nakonec ani hra bez brankáře. Kopřivnice tak letos porazila Spartak i do třetice.

Statistiky

Branky: Janoštík 2 (Koutný), Jurečka (Ďopan), Nekl (Velech), Gereš (Ďopan), Konečný (Hloch), Hloch (Gereš).

Střely na branku: 26:34. Využití přesilovek: 2/3 – 0/2. V oslabení: 1:0.

„Znovu a znovu se dopouštíme stejných, mnohdy individuálních chyb, po kterých dostáváme velmi laciné branky, což jsou v konečném zúčtování ty rozdílové góly, jež vedou k úspěchu nebo neúspěchu. V zápase jsme minimálně na bod měli, do jisté míry jsme měli smůlu, z větší části ale doplácíme na nezkušenosti a absence v zadních řadách. Nemá cenu věšet hlavu, je třeba se k tomu postavit a vytrvale na zlepšení pracovat,“ podotkl k utkání přerovský kouč Tomáš Urbánek.

1.FbK Rožnov pod Radhoštěm – FBC Sp. MSEM Přerov 8:11 (2:5, 2:2, 4:4)

Domácím ještě hrozila teoretická možnost sestupu do třetí ligy, takže rozhodně měli o co hrát. Do utkání ale vstoupili vlažně, čehož Spartak skvěle využil a po osmi minutách, kdy se trefil dvakrát Ďopan a po jedné brance přidali Dvořák a Velech, vedl Spartak už 0:4. Do konce třetiny si však nechal dát dva totožné góly, když si nepohlídal dorážejícího hráče v brankovišti. Skóre třetiny se zastavilo na číslech 2:5, když ještě trestné střílení proměnil Janoštík.

Do druhé části soupeř vystřídal brankáře a z přesilové hry brzy snížil. Za Spartak ale kontrovali Hnila a později Velech při vlastním oslabení – 3:7. Po zbytečné chybě hostí deset vteřin před koncem třetiny Rožnov korigoval na tři branky.

V poslední části si vzal hned v úvodu slovo Spartak, když se Koutný trefil ze střední vzdálenosti a zvýšil už na 4:8. Výpadek koncentrace však znamenal zdramatizování utkání, když během dvou minut vsítili domácí tři branky – 7:8. Na to přerovští florbalisté dokázali najít odpověď a opět v oslabení udeřili, skóroval Gereš. V 57. minutě se pak Nekl prosadil z brankoviště a bylo to už 7:10. Rožnovu nezbylo, než zkusit hru bez brankáře. Do prázdné klece pak skóruje znovu Gereš. Kosmetickou úpravu skóre na konečných 8:11, znovu v power play, zařídil dorážkou z brankoviště rožnovský Plesník.

Statistiky

Branky: Ďopan 2 (Gereš, Vrba), Velech 2 (Janoštík), Gereš 2 (Ďopan), Dvořák (Janoštík), Janoštík, Hnila (Hloch), Koutný, Nekl (Hnila).

Střely na branku: 32:34. Využití přesilovek: 1/4 – 0/2. V oslabení 0:2.

Sestava: Panák – Dohnal, Dvořák, Hnila, Velech, Nekl, Konečný – Ďopan, Jurečka, Gereš, Hloch, Koutný, Hrabal, Nekl, Janoštík, Kužela.

„Po četných ztrátách v sestavě nás opět nečekalo lehké utkání. Dokázali jsme se ale zdravě nabudit a výsledkem byla střelecká první třetina, která nakonec rozhodla celé utkání, přestože jsme Rožnov zase dostali svou pasivitou zpět do zápasu. Nezbývá než se pořádně připravit na poslední dva zápasy a uhájit druhé místo,“ nechal se slyšet kapitán přerovského týmu Michal Ďopan.

Závěrečné dvoukolo sehraje Spartak na domácí půdě o víkendu 2. a 3. dubna proti lídru soutěže SC Hattrick Brno FbŠ a záloze extraligových Bulldoků. K udržení druhého místa stačí, aby Přerov získal z těchto utkání alespoň jeden bod.

PETR ŠUFÁNEK