Přerov nakonec ztratil jeden bod za výhru až v prodloužení s druhým jmenovaným celkem.

FbK Horní Suchá – FBC Spartak Přerov 3:13 (0:3, 1:7, 2:3)

Utkání začalo opatrně a Přerov jako favorit nehrál příliš suverénně. I tak se v první třetině klidnou koncentrovanou hrou povedlo Spartaku třikrát trefit.

O osudu utkání pak rozhodl úvod druhé části. Během prvních necelých 4 minut vsítila přerovská ofenzíva 5 branek! Dařilo se opět především křídlům Janoštík – Sohlich, která na centru doplnil Koutný. Hra se od půlky zápasu více uklidnila a v pohodě hrající hosté přidali i desátou trefu.

Ve třetí části se do hry dostala i Horní Suchá a dvakrát snížila. Její agresivní styl však Spartak příliš nezlobil a dalšími třemi góly stanovili hosté konečné skóre jednoznačné partie.

Branky: Koutný 4 (Sohlich 3, Janoštík), Janoštík 2 (Malina, Sohlich), Jurečka 2 (Ďopan 2), Sohlich (Janoštík), Malina (Dvořák), Velech (Sohlich), Ďopan (Gereš), Gereš.

„O zápase rozhodly asi 3 minuty nesoustředěnosti soupeře, kdy jsme mu dali 5 gólů. A i když měl i silnější okamžiky, tak jsme si zápas s přehledem pohlídali,“ nechal se slyšet Štěpán Panák, brankář Přerova.

Slavia I-tec Havířov – FBC Spartak MSEM Přerov 6:7 pr. (2:2, 2:2, 2:2 – 0:1)

Už vyrovnanější bitvu sliboval zápas Havířovem. Začátek vyšel Přerovu skvěle a dostal se i do dvougólového vedení. Domácí se prezentovali aktivní hrou podpořenou častou střelbou z dálky, což bylo pro Spartak nepříjemné. Slavia tak i snížila a v přesilovce navíc vyrovnala – 2:2.

V úvodu druhé části se dostala do vedení, ale hosté se jen tak nenechali. Zlepšili hru a dvěma góly přidali více klidu do svých řad. V této fázi hry byli lepším týmem, ale skórovat se podařilo trochu šťastně Slavii – 4:4.

V závěrečné třetině hrál Přerov dost křečovitě, i když získal opět vedení. Poté však chyboval při bránění, čehož Slavia využila dvěma slepenými góly a dostala se do vedení 6:5.

Spartak tři minuty před koncem vyrovnal z přesilové hry a šlo se do prodloužení. V něm zaskočil domácí tým junior Hrabal, jehož individuální akci podtrhl vítězným gólem Koutný.

Branky: Koutný 2 (Hrabal 2), Pospíšil (Hrabal), Nekl (Dvořák), Janoštík, Hrabal (Nekl), Ďopan (Sohlich).

Sestava: Panák – Hnila, Velech, Jüngling, Malina, Nekl, Dvořák – Sohlich, Hloch, Janoštík, Gereš, Jurečka, Ďopan, Hrabal, Pospíšil, Koutný.