Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Florbalisté Sokola Přerov v lize dvakrát vyhráli

Brno, Přerov – Muži florbalového klubu FBC Sokol Přerov zajížděli k pátému a šestému zápasu 2. ligy mužů do Brna. V krásném prostředí městské sportovní haly Vodová se utkali nejprve s nepříjemným celkem Z.F.K. Petrovice a pro tři body si šli v zápase s rezervou extraligového Znojma.

5.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

I přes absenci čtyř hráčů základní sestavy a změnu postu útočníka Nekla se Přerovu povedlo získat všech šest bodů, což jej řadí na druhé místo průběžné tabulky za tým Panthers Otrokovice.

FBC Sokol Přerov - Z.F.K. Petrovice 7:4 (3:0, 3:1, 1:3)

Utkání začalo opatrně a na kvalitním povrchu byl k vidění florbal slušné úrovně. Petrovice se snažily překvapit přerovskou obranu nahazovanými míčky a rychlými útoky, Sokoli byli však se svou postupnou rozehrávkou nebezpečnější.

V 9. minutě přišla první přesilovka pro Přerov, kterou gólem ukončil obránce Malina střelou tahem. V dalším průběhu úvodní třetiny připravily Petrovice pro červenobílé dva dárky v podobě pořádných „námazů“. Koutný i Sohlich svými trefami tyto chyby soupeře potrestali – 3:0.

Na začátku druhé části se zeleným povedlo snížit po dorážce ze vzduchu. O pár vteřin nato však vsítil důležitý gól Malina, když jím nahozený míček na branku skvěle brankáři zaclonil Jurečka – 4:1.

V utkání začali Sokoli dominovat a další přesilovku využil po Malinově vybídnutí přesnou střelou pod víko Sohlich. Když se do přestávky stačilo prosadit i křídlo Gereš střelou z výběhu, bylo to už 6:1 a málokdo by čekal drama.

Úvod poslední třetiny však Přerov zaspal. Dotěrný soupeř z Ostravska začal více napadat a po chybách v přerovské obraně se ve čtvrté minutě prosadil hned dvěma slepenými góly – 6:3.

Poté se navíc ukázkově od tyčky trefil Firda a vypadalo to pro Petrovice zase o něco lépe. Díky bojůvce Šmída měl však šanci Sohlich zkompletovat hattrick z nařízeného trestného střílení.

To provedl zkušeně a bekhendovou kličkou korunoval svůj výborný výkon – 7:4. V dalším průběhu utkání už nebylo tolik vzruchu a Sokoli zaslouženě zvítězili.
Branky: Sohlich 3 (Malina), Malina 2 (Jurečka, Sohlich), Koutný, Gereš (Sohlich).

TJ VHS Znojmo B - FBC Sokol Přerov 3:10 (1:3, 0:5, 2:2)

V utkání se Znojmem byl k vidění také zajímavý florbal. Celý zápas tak rozhodla jednoduše kvalita. Ta byla k vidění již od úvodu na straně Sokolíků a příliš často chybujícího soupeře potrestala v 5. minutě dvojice Ďopan a zakončující Jurečka.

Za dvě minuty se dorážkou střely obránce Dohnala prosadil důrazný Sohlich. A když obranu rozebrala v deváté minutě i dvojice Sohlich - Ďopan, bylo o vítězi již předem jasno. Nic na tom nezměnila ani snižující branka Černého na 1:3.

Výrazněji byla převaha Sokolů, hrajících tentokráte v modrém, výsledkově zúročena ve třetině číslo dva. Začala se prosazovat především druhá pětka.

Nejdřív mířil do černého Šmíd, kterému gól ale nebyl připsán, a po něm využil Vrbovu nabídku Gereš. Poté Vrba servíroval do prázdné branky Koutnému, který jen nastavil čepel – 1:6.

Gólmana Zerbstu si vychutnal Jurečka, a Ďopan zasouval míček do prázdné klece posedmé. Tečku za brankostrojem Sokolů ve druhé třetině udělal krásnou individuální akcí Gereš.

Poslední část však Přerovu nevyšla. Příliš profesorský výkon znamenal snížení a hra byla protkána spíše nedovolenými zákroky. Poté se opět trefil Přerov zásluhou kroutivé střely Dohnala, která zapadla za zadní tyčku – 2:9.

Znojmu se ještě povedlo snížit, ale poslední slovo měli Sokoli, za které vsítil desátý gól minutu před koncem kuriózně Šmíd.
Branky: Ďopan 2 (Sohlich, Jurečka), Koutný 2 (Vrba), Gereš 2 (Vrba), Jurečka (Ďopan), Sohlich (Dohnal), Dohnal (Ďopan), Šmíd.
Sestava: Panák - Dohnal, Malina, Nekl, Vrba - Sohlich, Jurečka, Ďopan, Šmíd, Koutný, Gereš.

Dvě jasné výhry a zisk šesti bodů sice neznamenají pro Přerov posun tabulkou, ale Sokoli se alespoň bodově odpoutali od většiny týmů.

Suverénní zůstávají zatím jen Otrokovice a 15. listopadu bude v Ostravě k vidění přímý souboj o první pozici, ve kterém změří své síly právě přerovští Sokoli s Pantery z Otrokovic.

PETR ŠUFÁNEK

5.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
Na hranickém Masarykově náměstí bylo představeno šest nových elektrobusů
21

V Hranicích se představily nové elektrobusy. Podívejte se

Mosty nad železniční tratí v Dluhonské ulici v Přerově, které čeká výměna, se uzavřou už 6. listopadu.
9

Dluhonské mosty čeká výměna, uzavřou je už za tři týdny

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Zatímco v pátek se teploty ještě vyšplhají ke dvacítce, o víkendu klesnou až k 10 stupňům.

U Polkovic se převrátil náklaďák, řidiče odvezla záchranka

Ve čtvrtek krátce po čtvrt na dvě vyjížděli hasiči k dopravní nehodě, která se stala na silnici číslo 435 u obce Polkovice na Přerovsku. –

Tomáš Sýkora: V hlavách máme vykřičník, trápíme se v koncovce

Aby vám na šest bodů ze dvou zápasů stačily čtyři góly, to se jen tak nevidí. I proto si hokejisté Přerova po středeční těsné výhře nad Kadaní 2:1 hlavně oddychli.