1.MVIL Ostrava – FBC Spartak MSEM Přerov 4:6 (1:3, 2:2, 1:1)

Přerov vstoupil do utkání pravou nohou a ospalým domácím zasadil tři tvrdé direkty v prvních deseti minutách. Ostravští hru postupem času vyrovnali a do konce úvodní třetiny snížili na 1:3.

Start druhé části přinesl čtvrtý gól Spartaku. Ostrava se však nedala a zle dotahovala. Po čtyřiceti minutách tak byl stav 5:3 pro Spartak.

Domácí po pěti minutách třetí třetiny snížili na rozdíl jediné branky. Úporná obrana Přerova ale nakonec slavila úspěch, a když pláchl v poslední minutě Janoštík, zpečetil na konečných 6:4.

Branky: Ďopan 3 (Jüngling 2, Gereš), Dvořák (Sohlich), Hloch (Janoštík), Janoštík (Sohlich).

TJ Sokol Brno Židenice – FBC Spartak MSEM Přerov 3:8 (0:2, 2:4, 1:2)

Zápas s Židenicemi měl výrazně pomalejší tempo než sobotní bitva. Prim hrál od začátku Přerov. Spousta šancí však zůstávala dlouho nevyužita. Až ke konci třetiny se povedly dvě střely ze střední vzdálenosti a gólman domácích byl překonán.

Stejný obraz hry pokračoval i v dalším průběhu, jen branek začalo padat více. Prostřelen byl i poprvé Panák v brance Přerova, ale rušněji bylo opět na druhé straně. Spartak ve druhé přestávce v pohodě vedl o čtyři góly.

Závěrečné dějství se už spíše dohrávalo. Zápas skončil jasnou a zaslouženou výhrou hostí 8:3, i když gólů mohl dát Přerov ještě více.

Branky: Ďopan 2 (Gereš, Nekl), Velech 2 (Jüngling), Malina (Jüngling), Nekl (Sohlich), Hanzlík (Hloch), Pospíšil (Sohlich).

Sestava: Panák – Dvořák, Nekl, Malina, Jüngling, Hnila – Janoštík, Hloch, Sohlich, Ďopan, Koutný, Gereš, Velech, Hanzlík, Pospíšil.

Přerovští tak mají po třech kolech tři vítězství, což je vystřelilo až do čela druholigové tabulky. Další dvě kola se odehrají o víkendu 16. a 17. října v přerovské sportovní hale, kde kam přijedou Třinec (sobota 19.30 hodin) a Petrovice (neděle 15.30 hodin).(šuf)