Skupina B29

FBC Sokol Přerov - Haugerud IB 7:2

V prvním zápase se Přerov střetl pro něj s neznámým norským týmem. Ten se ukázal velice zvláštní taktikou nahazovaných míčků směrem k bráně a velikou bojovností.

Sokoli měli však v zásobě více zbraní, a když přidali i několik povedených kombinací, dolétli si pro zaslouženou a jednoznačnou výhru o pět gólů. Za zmínku stojí dva góly extraligového navrátilce Ďopana a hattrick mladého novice v týmu Hrabala.

Branky: Hrabal 3, Ďopan 2, Nekl, Sohlich.

FK Torpedo Havířov - FBC Sokol Přerov 3:2

Ve druhém zápase čekal přerovské nejsilnější soupeř. Extraligový Havířov jim před dvěma roky uštědřil dvouciferný výprask v Poháru ČFbU, ale nyní byly síly na hřišti hodně vyrovnané.

Torpedo mělo převahu a drželo míček na svých čepelích. Sokoli zase vynikali bojovností, dobrou obranou a hrozili z brejků. Torpedo mělo trochu štěstí v zakončování a ujalo se vedení.

To se snažili přerovští celý zápas dohánět, ale ani závěrečná hra bez brankáře alespoň remízu nepřinesla. Branky: Veselý, Jüngling. Spartak Pelhřimov - FBC Sokol Přerov 4:1 O ligu výše hrající prvoligový Pelhřimov neměl být vzhledem ke své remíze v utkání s Nory v zápase favoritem. Přerovu však toto utkání vůbec nevyšlo.

Spartak hrál dobře takticky a stačilo mu trestat množství chyb ve hře Sokolů. Ti nedokázali směrem dopředu nic moc vymyslet a brzy prohrávali o dva góly. Snížení Pospíšila mělo vyburcovat červenobílé k otočení stavu, ale bylo tomu přesně naopak. Pelhřimov zvítězil a odsunul Sokoly až na třetí místo ve skupině B29.

Branka: Pospíšil.

Play-off

FBC Sokol Přerov - Ajer IBK 8:5

První zápas play-off začal pro Sokoly proti dalšímu týmu z Norska jako z černého snu. První střela soupeře – a první gól. Neuběhlo ani třicet vteřin a další norský útočník předvedl freestylovou parádu za bránou a s míčkem na čepeli ze vzduchu zasunul za tyčku – 0:2.

Přerovské to naštěstí nepoložilo a jen za několik desítek sekund se jim podařilo srovnat skóre. I v tomto utkání měl navrch český kombinační florbal a Sokoli dokázali v divácky pohledném zápase trošku nepřesvědčivě postoupit do dalšího kola.

Branky: Veselý a Vrba 2, Hrabal, Ďopan, Nekl, Malina.

FBC Sokol Přerov - IBK Tre Kronor Ostrava 2:3

Ve druhém kole asi málokdo očekával klopýtnutí Přerova, protože jeho soupeř hraje o dvě ligy níže. Zápas začal v pomalém tempu a míček drželi hlavně Sokolíci.

Poklidnou rozehrávkou zkoušeli štěstí spíše ze střední a větší vzdálenosti a jedna taková střela Ďopana se ujala. Po přestávce přidal Gereš po Pospíšilově milimetrové přihrávce další branku a vypadalo to na jasnou záležitost, jenže…

Polovlastní gól navnadil soupeře, který minutu před koncem díky nerozhodnosti přerovských hráčů srovnal krok a dvě vteřiny před závěrečnou sirénou procedil míček mezi nohami brankáře Panáka potřetí. Šok. Konec.

Branky: Ďopan, Gereš.

Ambiciózní hráči Přerova zůstali jako opaření z nečekaného vyřazení. Své florbalové představení tak mohou zhodnotit jako velmi nepovedené, když se Přerovu ani jednou nepodařilo porazit některý z českých celků.

Na své hře budou muset navíc před ligou ještě dost zapracovat. Mužskou kategorii nakonec vyhrálo finské družstvo SBS Kings.

Sestava: Panák - Malina, Jüngling, Dohnal, Vrba - Jurečka, Sohlich, Ďopan, Koutný, Nekl, Veselý, Pospíšil, Gereš, Hrabal.

Souběžně se v rámci turnaje hrály další čtyři kategorie, z nichž nejvýznamnější byla jistě šestnáctičlenná kategorie Muži Elita, která měla nabízet ten nejlepší současný florbal.

Ve švédském finále se štěstí přiklonilo k hráčům IBK Dalen, kteří brankou v poslední vteřině zápasu porazili tradičního účastníka Czech Openu Pixbo Wallenstam IBK poměrem 5:4.

Petr Šufánek