Důležitým impulsem byla pro FBC sobotní výhra nad dalším celkem z chvostu tabulky – Vsetínem. Přerov ještě na začátku 56. minuty prohrával 4:6. Pak ale začal psát florbalovou pohádku teprve šestnáctiletý talent domácích Ondřej Kowalik. Dvěma góly dokázal srovnat, druhá trefa z 59. minuty navíc pro něj znamenala hattrick.

To ale nebylo vše. Kowalik asistoval také u Kaďorkova gólu na 7:6 v čase 58:44, Přerované pak neskutečnou závěrečnou lavinu korunovali dvěma góly do prázdné klece, jeden z nich opět vstřelil Ondřej Kowalik.

„Podařilo se nám zlomit sekundární trauma, které měli hráči v hlavách zakořeněné už z předchozí sezony. Tím, že to v sobotu vyšlo, tak se mohlo konečně ukázat, že máme kvalitní družstvo, které dokáže hrát kvalitní zápasy. Je to zkrátka o tom si věřit a jít do poslední minuty za svým,“ pochvaloval si trenér mužů FBC Přerov Pavel Hausner.

V sobotu čekal na pozitivně nalazené Přerovany tým Zlín Lions. Mezi ty se řadí i několik bývalých extraligových hráčů, Lvi ne nadarmo okupují horní patra divizní tabulky. Jenže domácí se soupeřem od začátku drželi krok. To nejlepší si opět šetřili na závěr.

Volejbalistky Přerova (v modrém) proti TJ Sokol Šternberk
Zubřice utíkají dnu tabulky. Šternberk jim vzal jen set

INFARKTOVÝ ZÁVĚR ČÍSLO DVA

Zlín šel na začátku třetí třetiny do vedení 8:5. Zdálo se, že tím Přerov definitivně zlomil. To ale domácí razantně odmítli. V 54. minutě srovnával na 8:8 svým čtvrtým gólem v utkání Lukáš Kaďorek. Hosté si pak vzali vedení zpět, ale přesně pět minut před koncem vyrovnal také svou čtvrtou brankou Spáčil. Poté měly přijít chvíle mladičké rodící se hvězdy FBC.

Běžela poslední minuta, Lions drželi míček, jenže Ondřej Kowalik skvěle vystihl rozehrávku a proměněným samostatným únikem v čase 59:13 rozhodl o výhře Přerova 10:9. „Hráli to z jedné strany na druhou, byl konec zápasu, tak jsem to zkusil a vyšlo to. Děkuji trenérům a týmu, že dostávám takovou příležitost v šestnácti letech. Jsou to pro mě cenné zkušenosti,“ radoval se Kowalik.

„Není to jen o Ondrovi, je to o celém týmu. Všichni kluci makali na sto procent. To, že se Ondra začal prosazovat, je jen dobře. Už minulou sezonu měl v juniorce našlápnuto. Ty výkony si dokázal přenést i do mužské kategorie, za což jsme samozřejmě rádi. Doufáme, že ho to na sobě donutí pracovat ještě víc a tým potáhne i v dalších zápasech,“ řekl k mladíčkovi trenér Hausner.

Ten byl pochopitelně hlavně rád za cenná vítězství a body do tabulky. Přerov je nyní s deseti body na předposledním 11. místě, na dostřel však má i sedmý Jeseník. „Pro nás je to obrovská vzpruha a impuls do další práce. V předešlých zápasech jsme ztráceli body, měli jsme vyhrávat, v hlavách se to pak projevovalo negativně. Byla ne úplně ideální atmosféra. To, co se stalo tento víkend, vše přetočilo,“ uzavřel Pavel Hausner.

Hokejisté Přerova. Ilustrační foto
Zubry skolila velká marodka. Ve Frýdku vzdorovali marně

FBC MSEM Přerov – Florbal Vsetín 9:6 (1:1, 2:2, 6:3)
Branky Přerova: Kowalik 4, Kaďorek 2, Grener, Hořecký, Budnik.

FBC MSEM Přerov – Zlín Lions 10:9 (4:3, 1:4, 5:2)
Branky Přerova: Kaďorek 4, Spáčil 4, Otevřel, Kowalik.