„Každý chtěl pro našeho Pavla Vrbu nechat na hřišti všechno. Do utkání jsme nastoupili se dvěma lajnami, ale přitom naše výhoda oproti Pelhřimovu byla v tom, že jsme mohli hrát na tři, čehož jsme také využili. Po téhle změně se začala hra obracet na naši stranu. V druhé třetině jsme dvakrát inkasovali po chybách. To nás ale nepoložilo, zabrali jsme a dvěma dalšími góly jsme už soupeře zlomili. Ve třetí třetině bylo znát, že nás na soupisce bylo více, tudíž jsme měli více sil a zápas jsme relativně v klidu dotáhli do vítězného konce," řekl k utkání autor dvou kanadských bodů Dalibor Koutný.

FBC Spartak Přerov – Spartak Pelhřimov 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: Otáhal (Koutný), Ďopan (Gereš), Spáčil (Ďopan), Koutný (Otáhal), Malina (Hnila), Nekl (Jüngling), Janoštík (Nekl).

Střely na branku: 28:27. Využití přesilovek: 2/4 – 1/2. V oslabení: 0:1. Diváků: 254.

Sestava Přerova: Ceh – Spáčil, Jüngling, Hnila, Malina – Gereš, Jurečka, Ďopan, Koutný, Otáhal, Nekl, Klimecký, Janoštík, Kužela, Fafílek.

Další fáze poháru je pro Přerov velmi zajímavá a krutá navzájem. Spartak si zahraje proti extraligovým celkům 1.SC Vítkovice (doma), FBC Ostrava (venku) a čtveřici týmů doplní ještě druholigová S.K. P.E.M.A. Opava (doma). Z této společnosti dál do semifinále postoupí však jen jeden tým. (šuf)