Domácí se sice hned po prvním střídání a střele ujali vedení, ale posléze režii hry převzal Přerov, který šel po první třetině do kabin za slibného vedení 3:7.

Druhé dějství bylo na branky střídmější. Prostějovští zápas nezabalili a snížili na rozdíl tří branek.

Ve třetí třetině domácí tlak stupňoval a nejistého Cecha v přerovské brance pokořili hned dvakrát a snížili na 7:8. Jeho prostějšek byl naopak takřka neprůstřelný.

Dokázal lapit i trestné střílení Kaďorka. Nachytal ho až Malina střelou od mantinelu. Domácí odpor definitivně zlomil Jurečka. Prostějovu se podařilo už jen korigovat na konečných 8:10.

„Získat tři body byla pro nás povinnost. Utkání rozhodl náš výborný začátek, kdy jsme si během první třetiny vytvořili dostatečné vedení, a to udrželi až do závěrečné sirény" zhodnotil zápas přerovský obránce Radim Dvořák.

Další zápasy odehraje Přerov opět na domácí palubovcem, v sobotu se jim postaví exprvoligový tým 1. MVIL Ostrava, v neděli pak přijede k dalšímu derby celek FBS Olomouc.

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV – FBC SPARTAK MSEM PŘEROV 8:10 (3:7, 2:1, 3:2)

Sestava: Cech – Malina, Hnila, Dvořák, Mlýnek, Jüngling, Jurečka, Kaďorek, Klimecký Rad, Ďopan, Koutný, Fafílek.