Slezané papírové předpoklady splnili. Zároveň potvrdili, že kvalitou jsou o nějaký ten stupínek výš než místní druholigový oddíl. Proti obhájci prvenství se domácím nevedlo. Konečný výsledek zněl 1:16.

FBC SPARTAK PŘEROV – 1. SC VÍTKOVICE 1:16 (1:2, 0:9, 0:5)

Branky a nahrávky: Gereš (Jurečka). Střely na branku: 8:30, Využití přesilovek: 0/0 – 1/3. Diváků: 250.

V sobotu čekal přerovské hráče přesun do Rožnova pod Radhoštěm, kam zavítali v rámci druholigového zápasu. Po úvodní, z hlediska výsledku slibné třetině však nastal zlom. Tým Sršňů šel do třetího dějství už s pětigólovým náskokem. Závěrečnou pasáž sice Přerovští vyhráli v poměru 3:2, ale v konečném zúčtování jim to na úspěch nestačilo.

„V Přerově si nyní saháme na úplné dno, nejde nám to. Na straně domácích jednoznačně efektivita a brankář. Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání, pětiminutové vyloučení ovlivnilo jeho průběh. Domácím gratuluji, ale na postup to stačit nebude," uvedl Jiří Kroupa, kouč FBC Spartak Přerov.

1.FBK Rožnov Pod Radhoštěm – FBC Spartak Přerov 9:5 (3:2, 4:0, 2:3)

Branky a nahrávky: Ďopan (Janoštík), Spáčil (Koutný), Koutný (Jurečka), Janoštík (Ďopan), Jurečka (Koutný). Využití přesilovek: 1/4 – 0/3. V oslabení: 2:1. Střely na branku: 29:29. Diváků: 62.

Sestava Přerova: Ceh, Kosar – Spáčil, Jüngling, Malina, Hnila, Nekl, Bruštík – Jurečka, Ďopan, Gereš, Koutný, Hrabal, Fafílek, Klimecký, Otáhal, Kužela, Janoštík, Grener, Dvořák.

V sobotu od 19 hodin vyzvou Přerované v rámci zápasového programu domácího poháru na své palubovce tým Opavy. V tabulce druhé ligy patří hráčům Spartaku pátá příčka. Jedno utkání však mají k dobru. (šuf)