Soupeře měli vůbec ty z nejlepších. Nejprve se střetli s průběžně druhým Znojmem B a druhý mač sehráli proti suverénu soutěže, týmu Blanska. Rozšířit sérii pěti výher v řadě a osmi zápasů bez prohry se pokusili Sokolíci i bez tří útočníků základní sestavy.

Další ofenzivní hráč Nekl byl navíc k dispozici jen na první utkání a tak čekala přerovské dost nelehká práce. Formu však Sokoli potvrdili i tentokrát. V obou utkáních měli výraznou převahu. Znojmo se jim podařilo porazit rozdílem třídy, ale celek Blanska prokázal daleko větší efektivitu v zakončování a vydřel těsnou výhru.

FBC Sokol Přerov – TJ VHS Znojmo B 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

Utkání proti velmi mladému týmu Znojma B se rozbíhalo pozvolna a velkých šancí k vidění nebylo. Mírnou převahu korunovali Sokoli jedním gólem po seběhnutí do střelecké pozice obránce Zobaníka. Znojemským nechyběla snaha, ale málo zkušeností, dravost a důraz. To byly zase zbraně Přerova, který utkání rozhodl již v úvodu druhé třetiny.

Hned na jejím začátku se prosadil Vrba. Dobrý výkon při své premiéře v mužích přetavil mladý Janoštík v přihrávku Neklovi do odkryté klece a o další minutu nato se šťastně trefil opět Nekl. Vedení o čtyři góly vneslo do hry Sokolů větší klid, ze kterého je nevyvedla ani gólová dorážka Znojma z malého brankoviště. Účet této třetiny dopsal v přesilové hře Sohlich střelou z první po příhře Maliny.

Poslední třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Přerovští se v ní prosadili ještě dvakrát. Nejprve se ujala další šťastná střela obránce Dohnala a poslední slovo si vzal další bek Malina, který vypíchl na půlce míček a jeho samostatný únik zastavila až síťka ve znojemské brance.

Branky: Zobaník (Vrba), Vrba, Janoštík (Nekl), Nekl, Sohlich (Malina), Dohnal (Nekl), Malina (Vrba).

FBC Sokol Přerov – Atlas ČKD Blansko 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Od druhého utkání se čekalo větší drama a to se i potvrdilo. Do zápasu vstoupili borci z přerovské Sokolovny tlakem. Blansko čekalo jen na jejich chyby a v podobném duchu celý zápas pokračoval. Jednu takovou chybu potrestal útočník v modrém dresu Atlasu kličkou brankáři Vlčkovi, který po prvním zápase vystřídal Panáka. Do konce úvodní části bylo však skóre zcela otočeno. Nejdříve se přesně trefil Jurečka a dvě sekundy před koncem zakončil obléhání branky Blanska střelou od mantinelu Malina.

Druhou část odstartovala další velká chyba Přerova a útočník soupeře mohl poděkovat za volnost v nebezpečném prostoru, kterou gólově zužitkoval. Po vyrovnání se oba týmy vrhli po hlavě do útočení a jedno přečíslení střídalo druhé. Tuto pasáž ukončil Vrba, který se tváří v tvář brankáři soupeře nemýlil – 3:2. Lídr tabulky dokázal do přestávky srovnat po chybné rozehrávce přerovské obrany.

V poslední třetině tlak Sokolů sílil, ale další okénko v obraně využil po výhozu brankáře v samostatném úniku útočník hostů. Šancí si Přerov vytvořil alespoň na dva zápasy a nejvíc jich měl útočník Jurečka, který se podruhé v zápase prosadil tři minuty před koncem, když se zorientoval ve skrumáži a trefil horní roh branky – 4:4. V dalším útoku se o vstřelení vítězného gólu snažil Jüngling, který zasunul míček za tyčku.

Rozhodčí míček za brankovou čárou neviděli, přerovské křídlo ano a dalo to hlasitě najevo, za což si vysloužilo dvouminutový trest. Na samém konci se tak modrým nabídla velká šance. Sokolíci začali oslabení výborně a dvakrát ohrozili bránu Blanska, ovšem 38 sekund před koncem se prosadil kapitán hostů táhlou střelou a rozhodl dramatický zápas.

Branky: Jurečka 2, Malina (Jüngling), Vrba.

Sestava: Panák, Vlček – Hošek, Malina, Dohnal, Zobaník – Vrba, Pospíšil, Jüngling, Jurečka, Sohlich, Nekl, Šmíd, Janoštík.

Prohra s Blanskem přerušila rozjeté série přerovských florbalistů, a jeden z nich, Ondřej Jüngling, k utkání řekl: „Rozhodly neproměněné šance a mé zbytečné vyloučení. Nemůžeme si dovolit takhle nakládat s tutovými šancemi, mohlo to být jednoznačné utkání. Teď k vyloučení. Mrzí mě a omlouvám se klukům, ale prostě v mých očích to mohl být vítězný gól. Na vlastní oči jsem viděl, jak balon byl celým objemem za brankovou čárou, ale rozhodčí nejspíš neviděl přes nohu gólmana. Každopádně hrubá chyba z mé strany.“

Přerovský celek tak nadále zůstává na třetím místě a na sestupové problémy, které měl na začátku sezony, může zapomenout.

Petr Šufánek