Morkovicích se v sobotu 12. ledna utkali nejprve se SPA Gullivers Sokol Brno I a druhý zápas sehráli proti družstvu SC Hattrick Brno.

Formu po delší pauze načasovali přesně a připsali si vůbec poprvé v sezoně plných šest víkendových bodů, které je posunuly do klidnějšího středu stále velmi vyrovnané tabulky 2. ligy, divize IV.

FBC Sokol Přerov - SPA Gullivers Sokol Brno I 5:4 (2:0, 0:1, 3:3)

Úvodní třetina patřila přerovským Sokolíkům a jmenovitě junioru Koutnému. Ten zužitkoval převahu svého týmů bekhendovou kličkou v samostatném úniku a třetinu zakončil dorážkou opět z bekhendové strany.

Z pohledu na hru bylo vidno, že Gulliveři tahají za kratší konec, ale nad vodou je držel svými zákroky zkušený brankář. Brněnským se dokonce podařilo snížit střelou ze vzduchu a tato branka padla pro Přerov nešťastně jedinou sekundu před sirénou ukončující druhé dějství.

Do závěrečné třetiny nastoupil ve druhém útoku Šmíd a výrazně se zapsal do dějin zápasu. Nejprve se nechal hned při prvním střídání vyloučit a hostům se podařilo táhlou střelou vyrovnat.

Zanedlouho se Sokolům nabídla také přesilovka a byl to právě Šmíd, kdo dotlačil míček za brankovou čáru - 3:2. Hra byla v těchto chvílích dost neurovnaná, což více vyhovovalo dotahujícímu celku.

Tomu se podařilo v polovině třetí části vyrovnat, ale radovali se pouhých čtrnáct sekund, po tom co dal o sobě vědět přerovský střelec Nekl. Minuty ubíhaly a brněnští se uchýlili ke hře bez brankáře.

Tento risk se jim však nevyplatil a přerovský Malina z dálky opuštěnou klec dokázal trefit. I když zbývalo už jen několik desítek sekund do konce utkání, hosté se ještě jednou gólově prosadili z prostor brankoviště, ale na vyrovnání jim už nezbyl čas ani síly.

Branky: Koutný 2 (Jurečka), Šmíd (Koutný), Nekl, Malina.

FBC Sokol Přerov - SC Hattrick Brno 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Ve druhém zápase čekal Sokoly nepříjemný soupeř vyznačující se přímočarou a tvrdou ofenzivní hrou. Nejlepší obrana v celé lize však prokázala své přednosti a útok Přerova nezůstal rozhodně pozadu.

Vtipně rozehranou standardní situaci zakončoval přesnou trefou kapitán Vrba a druhou branku úvodní třetiny vstřelil dělovkou do horního růžku Koutný. Přerovská hra působila svěžím dojmem a po průniku obránce Maliny se trefil Veselý.

Tříbrankové vedení Brno nepoložilo a hráči Hattricku začali více dotírat na branku střeženou Panákem. V rozmezí sedmdesáti sekund se jim podařilo důsledností snížit na rozdíl jedné branky a dál bylo v obranném pásmu přerovských dusno.

Do zaběhnutých kolejí vrátila utkání opět dvojice Malina-Veselý, když si prvně jmenovaný udělal další útočný výlet, na jehož konci byla neomylná koncovka Veselého.

Závěrečnou třetinu už zvládli Sokoli v dobré formě. Na začátku se blýskl obránce Hošek, kterému se povedlo přeběhnout s míčkem na čepeli celé hřiště a ještě efektně obloučkem zakončit své sólo nad padajícím gólmanem Brna - 5:2. Přerov využil i přesilovou hru, ve které se prosadil „za bukem“ číhající Vrba.

Hosté se už na moc nezmohli a k jejich poslednímu zásahu v zápase jim dopomohla chyba v rozehrávce přerovských Sokolů. Ti ještě upravili výši skóre jednou brankou, o kterou se postaral přesnou trefou Sohlich, a nebylo tak na zasloužené výhře Sokolíků co řešit.

Branky: Vrba 2 (Nekl 2), Veselý 2 (Malina 2), Koutný (Pospíšil), Hošek, Sohlich.

Sestava: Panák - Hošek, Malina, Zobaník, Vrba - Koutný, Pospíšil, Jurečka, Nekl, Sohlich, Veselý, Šmíd.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika