Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sokolské béčko v soubojích o čelo stoprocentně uspělo

PŘEROV - Florbalisté Btýmu FBC Sokol Přerov sehráli v neděli dvě utkání Olomoucké ligy v hranické hale Sigma. Za soupeře měli druhý a třetí tým v průběžné tabulce, které se snažily sesadit přerovský celek z příčky nejvyšší.

22.11.2007

Pavel Vrba, útočník přerovského B–týmu, se proti České Vsi zaskvěl čtyřmi brankami.Foto: Ilustrační foto/DENÍK/David Klein

Ani jednomu se to však nepovedlo a florbalisté z přerovské Sokolovny dvakrát vyhráli, čímž zvýšili svůj náskok v čele.

FBC Sokol Přerov - FbC Orel Hranice 6:3 (0:0, 2:3, 4:0)

Úvodní zápas nabídl pohledný florbal plný zajímavých momentů. Přerovský celek tvořil hru, což se mu i dařilo, a na straně druhé byly k vidění rychlé protiútoky, které zaměstnávaly brankáře Veruzába.

Úvodní dějství gól nepřineslo, vše ale vynahradila část druhá. Přerovští si aktivitou vydobyli tlak a podařilo se jim dvakrát po sobě skórovat. Nejdříve ze standardky, posléze pěkným přiťuknutím na střed a střelou z první.

Závěr třetiny ale vyšel Hranicím. Ty ještě zvýšily tempo a rychlými útoky hrozily takovým způsobem, že se jim podařilo úplně otočit prozatímní skóre. Ve třetí třetině ale Sokoli potvrdili, že florbalová kvalita je na jejich straně.

Jüngling odstartoval tuto část výstavní trefou a hned nato přišel vedoucí gól. Na hřišti hrál v této chvíli především Přerov a dalšími dvěma trefami stvrdil výhru o tři branky. Kaňkou na vítězství bylo zranění juniora Koutného, kterého v následujícím zápase nahradil Malina.

Branky Přerov: Vrba 2 (Kubáč, Jüngling), Jüngling 2 (Dohnal, A. Procházka), Koutný (A. Procházka), A. Procházka (Vrba).

TJ Řetězárna Česká Ves - FBC Sokol Přerov 4:9 (1:4, 2:1, 1:4)

Ve druhém duelu se hrál ještě důležitější souboj, jelikož oba týmy v dosavadní sezoně jen jednou prohrály. Již od začátku hrálo prim družstvo Přerova a ujalo se vedení hned ve druhé minutě.

České Vsi se sice povedlo vyrovnat, jenže v téže minutě se prosadili opět Sokolíci a poté jim stačilo jen pár sekund, aby své vedení po další kombinační akci zvýšili. Ve dvanácté minutě vstřelili přerovští florbalisté čtvrtý gól a soupeř začal mít problém s vlastní psychikou.

Nechal se několikrát za sebou zbytečně vyloučit a pokračující početní výhodu v úvodu druhé části Přerov s povděkem chytrou kombinací využil. Hluchým místem Sokolů se stala druhá polovina prostřední třetiny, ve které Česká Ves zdramatizovala zápas dvěma góly.

Drama se však nekonalo. Červenobílí dále přidávali branky, na kterých měl lví podíl především Vrba, který to s útokem na pozici nejproduktivnějšího hráče ligy myslí vážně.

Česká Ves se brankově prosadila už pouze jednou a tak vyhráli Sokoli až nečekaně hladce, ale zcela zaslouženě.

Branky: Vrba 4 (Žuška 2, A. Procházka, Jaroš), A. Procházka 2 (Vrba 2), P. Procházka (A. Procházka), Malina (Jüngling), Dohnal (Dvořák). Sestava: Veruzáb - Kubáč, Žuška, Dohnal, Dvořák - Jüngling, Koutný, Jaroš, P. Procházka, Vrba, A. Procházka, Malina.

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

22.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
Na hranickém Masarykově náměstí bylo představeno šest nových elektrobusů
21

V Hranicích se představily nové elektrobusy. Podívejte se

Mosty nad železniční tratí v Dluhonské ulici v Přerově, které čeká výměna, se uzavřou už 6. listopadu.
9

Dluhonské mosty čeká výměna, uzavřou je už za tři týdny

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Zatímco v pátek se teploty ještě vyšplhají ke dvacítce, o víkendu klesnou až k 10 stupňům.

U Polkovic se převrátil náklaďák, řidiče odvezla záchranka

Ve čtvrtek krátce po čtvrt na dvě vyjížděli hasiči k dopravní nehodě, která se stala na silnici číslo 435 u obce Polkovice na Přerovsku. –

Tomáš Sýkora: V hlavách máme vykřičník, trápíme se v koncovce

Aby vám na šest bodů ze dvou zápasů stačily čtyři góly, to se jen tak nevidí. I proto si hokejisté Přerova po středeční těsné výhře nad Kadaní 2:1 hlavně oddychli.