Nárůst formy a série výher však posunula Sokolíky do klidného středu tabulky. Pohodu z posledních zápasů se snažil Přerov přenést i do dalšího dvojutkání hraného v sobotu v Prostějově. Soupeřem jim byl domácí výběr FBC Playmakers Prostějov a odpoledne tým FbK Horní Suchá. Přerovský tým ukázal opět svou sílu, dvakrát zvítězil a v tabulce se vyhoupl až na třetí příčku.

FBC Playmakers Prostějov - FBC Sokol Přerov 6:8 (1:1, 2:2, 3:5)

Hanácké derby mívá vždy pikantní příchuť a Přerov se navíc snažil ukořistit vůbec první výhru v historii nad zkušenějším celkem. Úvod nenaznačoval nějaké brankové hody.

Oba soupeři hráli ze zabezpečených obran a první gól padl až v desáté minutě zásluhou Veselého, kterého ke skórování vybídl Nekl. Těsně před koncem první části ukázal Prostějov svou velkou zbraň - přesilovou hru.

Chytrou střelou vyrovnal a šlo se do druhé patnáctiminutovky. Přibylo šancí, ale poměr skóre jako by se stále opakoval. Individuální akci Sohlicha zakončenou brankou narušil vyrovnáním soupeř.

Vedení Sokolům vrátil střelou z první Koutný, ale domácí opět srovnali, a to podruhé v přesilovce, když se nemýlili v prostoru brankoviště. V závěrečné třetině pokračovala stejná písnička. Na gól Jurečky odpověděl nedobře pokrytý útočník Playmakerů a bylo to 4:4.

Ani rychlá koncovka Jünglinga nepřinesla dlouhé vedení. Domácí opět zúročili útočný potenciál a vyrovnali. Šestý gól padl šest minut před koncem střelou z dálky a znamenal vůbec první vedení Prostějova v utkání.

Ten hnalo ještě domácí publikum, ale závěr patřil červenobílým Sokolům. Necelé čtyři minuty před koncem vyrovnal po nabídce Maliny šťastnou střelou Koutný a pár sekund na to vyšla přerovským hezká akce zakončená Neklem - 7:6. Aby toho na domácí nebylo málo, vyslal Jurečka střelu od půlící čáry a chybující brankář Prostějova opět nezasáhl.

Tento direkt soupeře položil a ten tak utrpěl vůbec první porážku od Přerova. Problémem Playmakerů byla nevyrovnaná hra v útoku i v obraně, ve které domácí často fatálně chybovali.

Branky: Koutný 2 (Malina 2), Jurečka 2 (Jüngling), Veselý (Nekl), Sohlich (Nekl), Jüngling (Hošek), Nekl (Sohlich).

FbK Horní Suchá - FBC Sokol Přerov 5:6 (2:1, 0:3, 3:2)

Pohled na soupisku Horní Suché dal tušit nelehký zápas. Posílený tým hrál na tři kompletní pětky a snažil se navázat na poslední zlepšené výsledky. Úvodní oťukávanou utnul střelou pod břevno Nekl.

Houževnatý protivník dokázal najít v obraně přerovských okénka a jednou po střele z dálky a podruhé z bezprostřední blízkosti otočil skóre. Sokoli i nadále věřili, že svou typickou kombinační hrou a drzostí můžou soupeře přehrát, a to se dařilo zejména ve druhé třetině. O vyrovnání se postaral Sohlich a útočný výlet obránce Hoška zakončil do odkryté klece Koutný.

Ještě před koncem druhé části vyšla spolupráce Sohlichovi a zakončujícímu Veselému - 4:2. Do posledního dějství navíc vstupovali Sokolíci v početní převaze. Tu nevyužili, ale ihned po jejím skončení přišla kombinace a střela Nekla, která byla ještě tečována a znamenala pátý gól v kleci soupeře. O klidný závěr se hráči Přerova připravili sami.

Přenechali prostor soupeři, který nepříjemně napadal a stačil také dávat branky. Střela tahem znamenala snížení na rozdíl dvou gólů, v přesilové hře se trefil z dálky tvrdou ranou obránce Horní Suché a značně tak přiblížil zeleným body.

Zajímavá situace nastala 48 sekund před závěrečným hvizdem. Zmatek před přerovskou svatyní vyústil v postavení jednoho ze Sokolů v brankovišti a bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch soupeře.

Kličkou do bekhendu se Horní Suché podařilo vyrovnat, ale to ještě nebylo vše. Sokoli se dostali opět do útoku a vybojovali volný úder. Sprint Nekla před bránu zaregistroval rozehrávající Veselý a čepel svého spoluhráče našel přesně. Půl minuty před koncem Přerov zase vedl! Na tuto branku už protivník zareagovat nedokázal a Sokoli slavili dalších šest cenných bodů, které prodloužily jejich sérii výher na pět a sérii bez porážky na osm utkání.

Branky: Nekl 3 (Sohlich, Veselý), Sohlich (Nekl), Koutný (Hošek), Veselý (Sohlich). Sestava: Vlček - Vrba, Zobaník, Malina, Hošek - Veselý, Sohlich, Nekl, Jurečka, Jüngling, Koutný.

Pořadí 2. ligy mužů - divize IV.: 1. Atlas ČKD Blansko 40, 2. TJ VHS Znojmo B 28, 3. FBC Sokol Přerov 26, 4. SFK Kozel Počenice 25, 5.NSOstrava 24.