Ten byl nalosován do skupiny M, která se hrála v útulné hale ve Slavkově u Brna.

Z pětičlenné skupiny si postup vybojovaly dva nejlepší celky a spolu s přerovskými florbalisty byli horkým kandidátem na postup domácí Aligátoři z Klobouků, kteří se budou se Sokoly letos utkávat ve druhé florbalové lize.

Zbylá trojice do party hrající nižší florbalové soutěže, popořadě SK K2 Sportcentrum Prostějov, FBC Lipník a Orel Nivnice, mohla pouze překvapit.

FBC Sokol Přerov - SK K2 Sportcentrum Prostějov 6:3 (1:0, 4:1, 1:2)

Úvodní zápas nové sezony začali Sokoli opatrně a nerozehranost byla vidět na obou stranách.Vnudné úvodní třetině přeci jen přerovští ukázali, že budou mít navrch, a vyhráli ji nejhubenějším rozdílem.

Do druhé části Sokoli vstoupili nebojácněji a začalo padat také více branek. Přerov se trefil čtyřikrát, ale jeho obranná činnost nebyla vůbec ideální a bylo s podivem, že se prostějovští borci dokázali prosadit jen jedinkrát.

O výsledku bylo tak rozhodnuto, což ovlivnilo i poslední třetinu. Sokoli přestali běhat, vracet se a soupeř byl lepší. Dokázal vyhrát závěrečnou třetinu, samotné skóre však vyznělo pro Sokolíky.

1. FbC Aligators Klobouky - FBC Sokol Přerov 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)

Večerní sobotní utkání bylo zápasem o první místo. Nažhavení Aligátoři, kteří loni suverénně vyhráli třetí ligu, měli být Přerovu vyrovnaným soupeřem. Hned od úvodu bylo zřejmé, že zápas bude zajímavý.

Hrálo se rychle, nechybělo množství střetů a osobních soubojů. Přerov se povedenou trefou ujal vedení, ale hned vzápětí bylo srovnáno. Vyrovnanou první třetinu vyhráli borci z přerovské sokolovny díky povedené souhře.

Zlom zápasu nastal hned zkraje druhé části. První střídání přineslo přerovským pojistku vedení a od té doby bylo pánem na palubovce červenobílé komando. Sokoli byli důrazní, neuhnuli z žádného souboje a poctivě makali.

Domácí se snažili něco vymyslet, ale do velkých šancí se nedostali. Ranou z dálky Přerov odskočil na rozdíl tří gólů a šlo se do závěrečné třetiny. V té si Sokolíci zkušeně hlídali vedení a ještě ho třikrát navýšili.

FBC Sokol Přerov - Orel Nivnice 20:2 (6:0, 6:1, 8:1)

V neděli se museli přerovští obejít bez gólmana Panáka a do brány se tak přesunul útočník Jüngling. Obrana se zeštíhlila na trojici florbalistů a univerzál Vrba se přesunul do útoku. Pohled na soupisku Nivnice byl ale ještě zajímavější.

Pouze šest jmen v ní figurovalo a nemožnost vystřídat jediného hráče na straně Orlů během pětačtyřicetiminutového duelu značně zápas ovlivnila. Bylo jasné, že se budou konat brankové hody a Nivničtí se neubránili již od úvodního hvizdu.

Sokoli si užívali útočných kombinací a mleli bezmocného soupeře na jeho polovině. Po první třetině to bylo o šest branek a nebylo co řešit. Ve druhé části padla desítka a šťastnou trefou se prosadil i soupeř. Góly padaly i nadále a přerovští svůj střelecký účet zastavili až na čísle 20.

FBC Lipník - FBC Sokol Přerov 2:15 (1:3, 1:5, 0:7)

Poslední zápas víkendu sehrál Přerov v derby proti lipenským florbalistům. I v tomto utkání se čekala kanonáda mladých Sokolů. V první třetině to tak však nevypadalo. Sokolíci postrádali větší motivaci do utkání a zaskočil je i první gól, který vsítil soupeř.

Pomalu se probouzející červenobílí srovnali a do konce první části otočili skóre ve svůj prospěch. Více branek začalo padat od druhé třetiny. Ani Lipník se nevydržel bránit sokolským náletům a musel nevyhnutelně kapitulovat. Ve druhé třetině se přerovští trefili pětkrát a po dvou částech vedli pohodlně o šest gólů.

Zlepšování individuálních statistik probíhalo i ve třetině závěrečné. Kombinací a útoků Sokolů bylo mnoho a padlo dalších sedm branek. I Lipník tak ze zápasu odešel s pořádnýmvýpraskem.

Sestava: Panák - Havlíček, Malina, Dohnal, Vrba - Jurečka, Sohlich, Jüngling, Veselý, Nekl, Koutný.

Význam úvodního kola poháru pro přerovské florbalisty zhodnotil útočník Martin Jurečka: „Úvodní zkouškou před naší ligou bylo první kolo Poháru ČFbU, na které jsme se velice těšili, protože nás čekali lehcí soupeři. Náš tým si vyzkoušel různé herní varianty a hlavně si zvýšil sebevědomí, což bude nutné do dalších zápasů.“

Pozitivem víkendu je především vysoká výhra nad ligovým konkurentem 1. FbC Aligators Klobouky, větší sehranost hráčů a žádná zranění. Tvrdou zkouškou bude však již tento víkend druhé kolo Poháru ČFbU.

Sokoli se v bojích o dvě postupová místa budou prát s velmi pestrou společností. Loni ještě prvoligový Vsetín bude zřejmě favoritem číslo jedna. Sokolíky se bude snažit zdolat i zbývající trojice.

Loni ještě druholigová a extraligovými zkušenostmi ostřílená NS Ostrava, další přerovský celek a velký rival Sokolů FBC Piranha Přerov a jejich ligový soupeř, nebezpečná a pořádající Slavia Havířov.

Petr Šufánek