Poté se Slavií Havířov nezvládli závěr a rozešli se smírně. Nadále však Piraním patří třetí místo a v posledních dvou kolech budou atakovat postupové pozice.

Utkání mělo od začátku strhující tempo. Hra byla tvrdá a důrazná, přesto ale jen s jediným vyloučeným, a to na straně Šumperku. Brankáři se v tomto utkání překonávali na obou stranách.

FBC Piranha Sokol Přerov - FBC Asper Šumperk 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Až v první minutě druhé části procedil míček za záda šumperského gólmana Kaďorek. Za pět minut Aspeři srovnali, ale vedení Piraním vrátil rychle rozehranou standardkou Radim Klimecký, lídr kanadského bodování ligy.

Když už se zdálo, že Sokol uhájí těsné vedení, povedla se Šumperku akce u mantinelu s následnou nechytatelnou střelou. Větší touhu po vítězství ovšem měli přerovští.

V následném střídání Hanzl křižně našel Borgese a ten krásnou dělovkou vymetl pavučinku v šumperské kleci.

Branky: 16. Kaďorek (Rad. Klimecký), 28. Rad. Klimecký (Kaďorek), 43. Borgis (Hanzl).

FBC Piranha Sokol Přerov - Slavia Havířov 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)

Proti Slavii nastoupily Piraně bez tvůrce hry Kaďorka, vrátil se však potrestaný Robert Klimecký. Tichý vystřídal v brance Havlíka, který taktéž svůj tým podržel.

V páté minutě však trestuhodně chyboval obránce Roubal, když při rozehrávce nastřelil soupeře a ten pohodlně otevřel skóre.V závěru úvodní třetiny rybičky srovnaly - konkrétně Otáhal ve svém jubilejním 100. zápase za klub vstřelil již devětasedmdesátou branku.

Do vedení dostal Piraně v přesilové hře Šolc. Obrana Přerova však nebyla tak důsledná jako v zápase se Šumperkem a časté ztráty míčků na polovině hřiště posílaly Slavii do brejků.

Jeden z nich Havířov využil a bylo opět srovnáno. Necelých pět minut před koncem utkání uplatnil důraz v brankovišti Robert Klimecký a opět rozveselil spoluhráče.

V samém závěru se ale nechal nešťastně vyloučit Matys a Slavia při hře bez brankáře 14 sekund před závěrečnou sirénou vyrovnala na konečných 3:3.

Branky: 15. Otáhal (Roubal), 24. Šolc (Hanzl), 41. Rob. Klimecký (Matys).

Sestava: Havlík, Tichý - Roubal, Šolc, Kozelský, Zbořil - Rad. Klimecký, Kaďorek, Rob. Klimecký, Matys, Hanzl, Otáhal, Borges.

Zisk čtyř bodů by byl před těmito zápasy velmi cenný, po konečném hvizdu se však stal menším zklamáním. Přesto zůstávají Piraně dvě kola před koncem soutěže senzačně ve hře o postup.

V zápasech s Rožnovem a Predators Havířov musejí naplno bodovat, aby obsadily konečné druhé místo.

Radim Klimecký, hráč a vedoucí přerovského družstva, řekl: „Být stále ve hře o postup, to bych před začátkem sezony nečekal ani ve snu. Většina hráčů měla obavy, aby se tým ve třetí lize vůbec udržel.

Potvrzuje se však, žemáme družstvo prahnoucí po vítězstvích, které se nebojí žádných soupeřů. V Kopřivnici nás po dlouhé době podrželi oba gólmani, a pokud jim forma zůstane a sestava bude kompletní, věřím, že krásné druhé místo vybojujeme.“