Sokolíci se tentokráte představili v lepším světle než doposud a nebýt nešťastného závěru v prvním utkání, brali by všechny body.

FBC Sokol Přerov - NS Ostrava 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)

Zápas známých týmů z lítých loňských soubojů dával tušit napínavý vývoj. Začalo se opatrně na obou stranách, ale už v páté minutě se měnilo skóre po dorážce přerovského Pospíšila. Zkušenému soupeři se podařilo vyrovnat v osmé minutě po trojnásobné dorážce z prostoru brankoviště.

Druhou třetinu začal svou akcí mladíček Veselý, který zpoza brány předložil Neklovi, a ten se nemýlil - 2:1. Od tohoto okamžiku se hráči Notor Stars zlepšili a vytvořili si tlak. Vyrovnali opět po nedůrazném bránění při dorážce zblízka.

Sokoli kontrovali jen ojedinělými útoky. Jeden takový se jim ale podařilo proměnit po trefě Pospíšila z jeho oblíbeného místa před bránou - 3:2. Ostravští si druhou část prohrát nezasloužili a další vyrovnání přišlo po individuální akci jednoho z jejich obránců.

Zkušenosti s extraligou potvrzovali hráči NS Ostrava i nadále, ale ve zbytku utkání jim docházely síly. Sokoli si v posledním dějství vytvářeli opravdu veliké šance, ale ani samostatné úniky neměnily skóre.

Tak si vzal slovo Veselý a šestatřicet sekund před koncem se z úhlu trefil tak, že si pavoučci z šibenice museli hledat nové útočiště. I tohle vedení však Sokoli dokázali ztratit. Při power-play ostravských se sice Přerov usadil na chvíli na útočné půlce.

Pak ovšem přišlo nahození florbalistů Notor Stars před branku, chvilkový zmatek, a jeden z harcovníků hostujícího týmu vyrovnal pouhých šest sekund před závěrečnou sirénou.

Branky: Pospíšil 2 (Veselý 2), Nekl (Veselý), Veselý.

FBC Sokol Přerov - Torpedo Pegres Havířov B 9:2 (0:0, 4:1, 5:1)

Druhé utkání nemělo být o moc jednodušší při pohledu na průběžnou tabulku. Začalo se zvolna, ale zápas nabíral postupem času slušné tempo. V první třetině nechali útočníci vyniknout spíše obrany a brankáře na obou stranách.

Góly padaly až ve třetině druhé. Důležitý zlom nastal ve 22. minutě. Hráč Havířova se za nesportovní chování nechal vyloučit a Přerovu se nabídla pětiminutová přesilovka. Nezačal ji ale vůbec dobře.

Torpedo napadalo ve třech hráčích, míček vybojovalo a po taktické chybě Sokolů se řítilo do přečíslení dva na jednoho, které vyřešilo gólově. V tu chvíli se hráč Pegresu dopustil dalšího slovního výpadu vůči rozhodčím, kteří jej vyloučili.

Sokolíkům se nabídla přesilovka pěti proti třem, a ta už nemohla zůstat nevyužita - Jurečka dával prakticky do prázdné brány. Početní výhoda pokračovala a Sokolům se podařilo rozebrat soupeře do posledního šroubku a nasázet další tři přesné trefy.

Kdo by čekal v poslední třetině zvrat, nepochodil by. Havířovští složili zbraně a hrálo se v exhibičním rytmu. Šance Přerova přicházely jako na běžícím pásu, ale i v jeho defenzivě byla okénka, a tak se musel činit i brankář.

Góly padaly do branky Torpeda a bylo jich ještě pět. Další přesilovková trefa zase o něco vylepšila statistiku Sokolů při této herní variantě a bylo zaděláno i na desítku.

Místo ní Sokoli darovali soupeři v poslední minutě ještě gól, který musel trochu rozpálit jistě chytajícího brankáře Panáka, jenž navzdory tabulkovému umístění přerovských borců vládne brankářským statistikám soutěže.

Branky: Jurečka 3 (Sohlich, Nekl), Nekl 2 (Veselý), Suchánek 2 (Jüngling 2), Vrba (Nekl), Pospíšil.

Sestava: Panák - Hošek, Malina, Zobaník, Vrba - Sohlich, Jurečka, Suchánek, Nekl, Pospíšil, Veselý, Jüngling, Koutný.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika