Na vedoucí SFK Havířov ztrácejí pouhý bod, avšak mají dva zápasy k dobru. Nutno dodat, že vítězství se nerodila snadno, i kvůli podmínkám ve vítkovické nafukovací hale.

FBC Piranha Přerov - Z.F.K. Petrovice 7:5 (1:0, 2:2, 4:3)

Se špatným povrchem se oba celky dlouho vyrovnávaly a v úvodní části se žádný tým téměř k ničemu nedostal. První trefu zaznamenal Klimecký po přihrávce zpoza branky.

Petrovice srovnaly ve druhé třetině, když Sládečkovo zaváhání před vlastní svatyní již nemohl Kozelský napravit. Přerovský gólman poté vykouzlil skvělé zákroky a často chybující první formace mu tak mohla nejednou děkovat.

Vedení vrátil Piraním dvěma zásahy z dorážek Matys. Soupeř zaznamenal ještě čtyři branky pramenící znovu z nedorozumění první lajny. Naštěstí tu byli střelecky potentní rychlíci Matys s Kaďorkem, kteří nedovolili Petrovicím srovnání skóre.

Branky: 40., 41., 45. Kaďorek, 21., 22. Matys, 12. Rad. Klimecký, 35. Rob. Klimecký.

FBC Piranha Přerov-Slavia Havířov 8:4 (3:2, 3:1, 2:1)

Pod sedmou ligovou výhrou se na rozdíl od předešlého souboje podepsal první útok. Předzápasová ostřejší diskuze přinesla ovoce a v desáté minutě to už bylo 2:0.

Slavia však byla v úvodu nebezpečnějším týmem, jenže obrana v čele s Kozelským vyrovnání nepřipustila. Za stavu 3:2 se po první přestávce nadále čekala vyrovnaná partie.

Odpor Havířova byl zlomen třemi rychlými góly Radima Klimeckého, Borgese a Roubala. Právě kapitán Roubal zaznamenal první dvě branky v sezoně a dokázal tak, že je po zranění zpátky v plné síle. Závěrečná část se dohrávala v poklidném tempu.

O vítězi bylo rozhodnuto, a proto byly k vidění hezké kombinace. Borgesovu nahrávku zužitkoval Otáhal a výsledek uzavřel v přesilovce po krásném Matysově pasu Robert Klimecký.

Branky: 7., 33. Otáhal, 10., 37. Rob. Klimecký, 14., 25. Roubal, 20. Rad. Klimecký, 21. Borges.

Další ligové zápasy čekají Piraně až začátkem ledna, avšak vánočního klidu si moc neužijí. Již za čtrnáct dní je totiž čeká dvoudenní přípravný turnaj v Třebíči.