„Je to hra pro radost určená především pro děti. My hrajeme první sezonu. Nejde nám o výsledky, ale o to, aby to děti bavilo a přilákali jsme další zájemce k americkému fotbalu,“ vysvětluje předseda Přerov Mammoths Petr Stejskal. „Není to jen o mužích a první lize. Chceme rozvíjet mládežnický program a flag football je prvním krokem,“ dodal.

Místo tradičního složení na zem hráči flagu zastavují útok soupeře tím, že mu odeberou látkový praporek upevněný suchým zipem na opasku.

V Přerově se nejvíce dařilo ústeckým Blades. Výrazně mladší tým Mamutů na první výhru sezony zatím čeká, o to ale aktuálně trenérům nejde.

„Máme tu děti od jedenácti do patnácti let. Učí se, jde o to, aby kompletovaly balony, dělaly v obraně to, co mají a hlavně se hrou bavily,“ řekl Petr Stejskal.

Ten by rád přivedl do flagového týmu do 15 let rád přilákal nové tváře. A nerozlišuje se, jestli jde o kluka či holku, rozhodující není ani věk. „Kdokoliv, koho to zaujme, budeme rádi, když nás kontaktuje a přijde si to zkusit,“ uzavřel předseda Mamutů.