Jedním z úspěšných sportovců byl v kategorii fitness muži Jan Páleníček, který si z jižní Moravy odvezl zlatou medaili. Kategorii clasic ženy ovládla Lenka Červená a druhé místo brala v kategorii figure. Daniela Richterová vyhrála kategorii model a druhá byla v kategorii classic. Lucie Čapková brala stříbro v kategorii model a bronz ve fitness classic.

A jelikož bylo mistrovství republiky zároveň i nominací na mistrovství světa fitness a naturální kulturistiky, které se uskuteční 30. června v Karlových Varech, všichni výše jmenovaní se na ně nominovali.

V Brně startovali i přerovští juniorští závodníci a Jana Otevřelová, Šimon Pospíšilík, Dalibor Křenek a David Jankot si vybojovali nominaci na mistrovství světa této věkové kategorie.

Uplynulý víkend byl ve znamení mezinárodního mistrovství Slovenska ve Velkém Grobu, kde v kategorii fitness classic obsadily ženy Fitness AVE Přerov všechny tři pozice na stupních vítězů. První skončila Lenka Červená, druhé místo brala Daniela Richterová a třetí Lucie Čapková.