Přerovský Fitness AVE měl jako obvykle početné zastoupení, když na šampionátu startovalo celkem deset jeho členů a z toho jedna fitneska dostala povolení k hostování do fitklubu Bruntál, se kterým AVE Přerov spolupracuje několik let.

Kategorie kulturistika juniorů, fitness muži a fitness klasic ženy byly výhradně záležitostí Přerovanů.

Výsledky Ženy fitness classic: 1. Lenka Červená, 2. Eva Jordová (hostování).

Ženy fitness figure: 1. Lenka Červená. Ženy fitness model: 2. Ivana Mitušová, 3. Milena Žejdlíková, 9. Jana Gáliková.

Muži fitness: 2. Jan Páleníček, 3. Milan Dolák.

Junioři kulturistika: 1. Jan Páleníček, 2. Tomáš Pavlůsek, 3. Vojtěch Pospíšilík

Muži kulturistika do 80 kg: 1. David Červený, 4. Milan Dolák.

Od zkušených sportovců se předpokládaly kvalitní medailové výsledky, ale to, jak se dokázali vypořádat s nezkušeností a trémou, bylo u začínajících fitnesek Ivany Mitušové, Jany Gálikové a Mileny Žejdlíkové obdivuhodné.

V nejobtížnější kategorii kulturistů do 80 kg startoval další nováček přerovského týmu Milan Dolák, který nastoupil navíc ještě v kategorii fitness muži. Přerované překvapili jako tým svým přístupem nejen své trenéry, ale i funkcionáře svazu.

Zvláště potěšil obdiv známého Česko - Slovenského odborníka Ľudovíta Majora. Součástí mistrovství ČR bylo i rozhodování funkcionářů svazu o tom, kdo se zúčastní mistrovství světa v Kanadě. Možnost startu na světovém šampionátu získalo šest sportovců z Přerova.

Obhájit by měli Lenka Červená a Jan Páleníček. Další, kdo získali možnost reprezentace, jsou Eva Jordová, David Červený, Milan Dolák a Tomáš Pavlůsek. Fitness AVE Přerov tak opět vylepšil své vynikající postavení ve fitness a kulturistice.

Stínem nad úspěchy Přerovanů v závěru soutěže je zranění pětinásobné mistryně světa Lenky Červené na začátku sestavy, kdy při došlapu došlo k vyvrtnutí kotníku. Lenka však i přes velkou bolest sestavu dokončila.

Doufejme, že zranění nebude natolik vážné, aby ohrozilo start nejúspěšnější české fitnesky na světovém šampionátu, kde bude obhajovat titul mistryně světa.

(ave)