Ve váze do 100 kilogramů se měl představit Jakub Hučko, mistr republiky této váhové kategorie pro letošní rok. Jelikož se ale ve váze nad 100 kg sešli pouze dva zástupci, chtěli organizátoři tyto dvě kategorie sloučit. Zápasníci lehčí váhy s náhradní variantou kromě Hučka nesouhlasili, a tak se Jakub sám rozhodl přejít o kategorii výše.

Proti Hošákovi zvítězil 12:0 na body. „Rozhodčí nepochopitelně zápas neukončil hned v úvodu, kdy Kuba zasadil svému soupeři parádní koleno do žeber a ten téměř dvě minuty ležel na zemi a byl ošetřován lékařem,“ poukazuje přerovský trenér Tomáš Tomiga.

Hučko suverénně zvítězil a poté, co mu odmítl nastoupit Hlavsa, stal se jasným vítězem této kategorie.

Ve váze do 90 kg se představili čtyři borci. Miroslav Frank z KBC Přerov ovšem neměl svůj den. Nejprve se utkal se Zádrapou z Ostravy, kterému podlehl na body. V souboji o třetí místo pak nestačil ani na Vacka z Milovic.

Hned dva přerovští zápasníci se představili ve váhové kategorii do 74 kg, ve které se sešlo šest bojovníků. Jan Šmehlík i Marek Bartl ještě nedovršili osmnácti let a proto jim musela být udělena výjimka k povolení ke startu.

Šmehlík ve čtvrtfinále porazil Sczcura ze Street fight Ostrava. „Po tomto zápase byl ale natolik otřesen, že vzhledem k jeho věku jsme nechtěli riskovat a k semifinálovému souboji s Vackem jsme jej nepustili,“ říká Tomiga. Honza tak obsadil třetí místo, jelikož ve čtvrtfinále zvítězil.

Marek Bartl porazil v semifinále Kmínka z Ostravy vzdáním soupeře. Ve finále si poradil s Petrem Vackem na body a v této váhové kategorii jasně zvítězil. (kbc)