Ten nastoupil místo Marka Bartla ve váze do 76 kg proti domácímu Miroslavu Tomkovi. V prvním kole zkušený pětatřicetiletý Tomek sázel Honzovi jeden lowkick za druhým a pořádně mu rozkopal přední nohu. Ve druhém kole ovšem Šmehlík, byť byl o čtyři kilogramy lehčí, dle pokynů začal soupeře tlačit vpřed a průběh zápasu zdramatizoval. „Ve třetím kole perfektně plnil taktické pokyny a působil jako velice zkušený a vyzrálý válečník. V tomto kole naprosto dominoval i fyzicky, a tak po třech kolech přesvědčivě zvítězil na body,“ pověděl trenér KBC Přerov Tomáš Tomiga.

Jako druhý z Přerovanů se představil Marek Bartl, který nastoupil ve vypsané váze do 73 kg, proti čerstvému mistru Evropy Michalu Vackovi z Arena Brno. Bartl byl nucen ubrat během dvou dnů na váze tři kila, aby se do této kategorie vešel.

První kolo bylo od počátku velice tvrdé a naprosto vyrovnané. Marek se správně snažil dostat vyššímu soupeři k tělu a ten se jej naopak pokoušel odkopávat. Ve druhém kole Vacek lépe časoval odkopy a byl i přesnější v úderech. Ve třetím Bartl nejprve soupeře párkrát přesně zasáhl ze zadní ruky a už to vypadalo, že konec zápasu bude ještě dramatický. V ten moment se ovšem projevila jeho slabší fyzická kondice, a tak Vacek zaslouženě vyhrál na body.

Jako poslední se předvedl v supertěžké váze Jakub Hučko. Soupeřem mu byl Michal Zezulka z domácího Spartakus Vsetín, který je reprezentantem ČR v Kiokushin karate. O devět kilogramů těžší a o patnáct centimetrů vyšší Zezulka byl publikem hnán za vítězstvím. „Kuba měl už druhým dnem teplotu a po jeho rozcvičení jsem přemýšlel o zrušení zápasu. Jakub se ale opět předvedl jako obrovský srdcař a nechtěl slyšet, že by do zápasu nenastoupil,“ prozradil Tomiga.

V první kole Hučko tradičně do soupeře vletěl hlava nehlava.

„Byl jsem přesvědčení, že to nemůže fyzicky ustát,“ myslel si trenér.

Zezulka se snažil boxovat z dálky a především hodně kopal, jak lowkicky, tak na Kubovu hlavu. Ve druhém kole se bijec KBC Přerov snažil ještě více tlačit vpřed a vědom si svých boxersky lepších rukou toho patřičně využíval. Kupodivu to byl soupeř, kdo začal fyzicky strádat. Ve třetím závěrečném kole už Kuba nenechal nikoho na pochybách, že jde za vítězstvím, a tak se po závěrečném rozsudku rozhodčích i stalo. (kbc)