Závodní ani kulturní program se od minulých let v podstatných rysech neliší. V sobotu 31. května v 10 hodin vypuknou boje na 200 metrů nejprve v rozjížďkách, ve kterých se rozhodne o odpoledních finálových účastech. V podvečer při vyhlašování výsledků se už budou moci nejrychlejší posádky oddávat opojným pocitům z vítězství. V neděli 1. června od 9 hodin týmy nastoupí k vytrvalostním závodům na 1000 metrů.

Jednotlivé lodě budou startovat za sebou s odstupem patnácti vteřin a při předjíždění a na celkem čtyřech obrátkách lze proto očekávat zajímavé souboje.

Pořadatelé s otevřenou náručí přivítají jak soutěžící, tak jejich fanoušky, partnery, členy servisního zázemí i zvědavé návštěvníky. Všechny čeká hojnost tekutého občerstvení i chutných pokrmů a také pestrý doprovodný program. Sobotní večer se pozornost od sportovního kolbiště upne k umění a svým vystoupením jej okoření skupina Arrhythmia.

Včetně Dragon party

O zejména rockovou hudební kulisu během celého víkendu včetně Dragon party, která vypukne již při vyhlášení výsledků a která se dá směle porovnat se světovými závody, se postará DJ Vladimír Mádr. Ukázat své umění přijedou mladé naděje rychlostní kanoistiky ze Spartaku Přerov, klubu spřízněného s Moravian Dragons.

Technické standardy sportovní stránky festivalu zůstanou na dosavadní špičkové úrovni a jistotou budou pečlivě vybójkované dráhy, přesná časomíra, cílová kamera a také už neodmyslitelná velkoplošná obrazovka.

Stejně jako loni objednali pořadatelé i důmyslné kamerové pokrytí dění na trati od startu do cíle včetně leteckých snímků zvídavé kamery umístěné na všudypřítomném dronu, který se dostane sportovcům doslova pod kůži.

Pořadatelé doufají, že jim i letos sportovci a diváci zachovají svou přízeň a pomohou z kulatých oslav dragonboatingu v Přerově ukovat hodnotné vzpomínky, které pevně zakotví v paměti zúčastněných. (cub)