Hráčka TK Precheza Přerov nejprve ve středu ve čtvrtfinále vyřadila nejvýše nasazenou, stejně starou Victorii Jimenez Kasintsevu z Andorry po třísetové bitvě dvou hráček, které doposud na turnaji neztratily ani set.

V pátek si svěřenkyně Tomáše Krupy poradila se čtvrtou nasazenou Dianou Shnaider 2:1 na sety a fantastické tažení turnajem zakončila v sobotní finále. Nejprve ovládla první vyrovnanou sadu v tiebreaku. Ve druhém setu prohrávala Češka už 1:3, ale následně uhrála pět gamů v řadě a mohla slavit.

Po proměněném mečbolu pustila raketu a zakryla si rukama obličej. „Slzy se mi draly do očí, což se mi často nestává. Byl to hodně dojemný moment,“ popsala Nosková vítězný okamžik. „Nemám slov. Děkuji trenérovi, který je tady se mnou celý týden. Děkuji mámě i tátovi, kteří mě celý život podporují, a už se na ně těším," řekla při vyhlášení.

Linda Nosková je první juniorskou šampionkou na pařížské antuce od dob Hany Mandlíkové, která soutěž opanovala před 43 lety. „Je mi ctí, že jsem první Českou po tak dlouhé době. Jsem na sebe pyšná, jak jsem turnajem prošla. Každý zápas byl náročný od začátku do konce,“ prozradila obdivovatelka Sereny Williams.

Nosková na French Open

1. kolo: Alvisi (ITA) 6:2, 6:1

2. kolo: Bondarenko (RUS, 10.) 6:3, 6:0

Osmifinále: Mintegi Del Olmo (ESP) 6:0, 6:2

Čtvrtfinále: Jimenez Casintseva (AND, 1.) 7:5, 2:6, 6:3

Semifinále: Diana Shnaider (RUS, 4.) 1:6, 6:3, 6:3

Finále: Erika Andreeva (RUS) 7:6 (3), 6:3