Město Přerov reprezentovalo v Račicích celkem 25 závodníků od desetiletých až po veterány z řad trenérů, ale také dva rozhodčí.

„Náročná příprava, která mistrovským závodům předcházela, se náležitě vydařila a závodníci přerovského oddílu si odvezli domů rekordní počet medailí,“ uvedl za Kanoistiku Přerov Petr Macháček.

Přerovští získali patnáct zlatých, sedm stříbrných a čtrnáct bronzových medailí. Nejvíce se tradičně dařilo dvojici juniorských reprezentantů Gabriele Hermély a Janu Macháčkovi.

Na singl kajaku získala Hermély dvě bronzové medaile na tratích 1000 a 500 metrů. Na stejných tratích vybojoval Macháček dvě stříbrné medaile.

Shodně potom proměnili všechny své deblové starty ve zlaté medaile a celkem vybojovali šest titulů mistrů republiky. Macháček navíc přidal ještě jedno zlato v závodě čtyřkajaků na pětisetmetrové trati.

Ve stejné kategorii mezi dorostenci vybojoval titul a zlatou medaili Vojtěch Macháček. Navíc přidal bronz na debl kajaku na nejdelší trati.

Mezi kanoistkami si nejlépe vedla přerovská reprezentantka Denisa Janáčková. Oba individuální starty na 200 a 500 metrů přetavila ve zlato. Pro další dvě zlaté medaile na stejných tratích si dopádlovala společně s parťačkou Lenkou Kotkovou.

Svou sbírku ještě obě stačily doplnit s další přerovskou závodnicí Monikou Vyoralovu a vylovily z kanálu v Račicích také bronz v kategorii čtyřkánoí na 500 metrů. Lence Kotkové se navíc vydařil závod na sprinterské trati, kde vybojovala bronz.

ŽACTVO NEZŮSTALO POZADU

Za svými staršími parťáky nezaostali ani mladší závodníci v žákovských kategoriích. Kanoista Ondřej Neradil získal v každém ze svých startů bronzovou medaili.

Na své dva úspěchy na singl kánoi navázal dvakrát s parťákem Janem Novákem a sbírku třetích míst završil na čtyřkánoi s kamarády Vítkem Příkopou a Janem Němčákem.

Mezi nejmladšími závodníky na minikajacích obhájila loňské prvenství Laura Csomová společně s parťačkou z Hranic Viktorií Filipy v debl kajaku po strhujícím závěru na nejdelší trati.

Dvě stříbrné medaile vybojoval kajakář Josef Vičar. Na tyto úspěchy navázaly i nejmladší přerovské závodnice Veronika Příkopová se dvěma stříbrnými medailemi. Eliška Cigánková přidala bronz.

Úspěchy svěřenců inspirovaly také trenéry Kanoistiky Přerov. V kategorii veteránů vybojovala kajakářka Lucie Kotoučová dvě bronzové medaile. Kanoista Libor Šulák přidal dvě zlaté a kajakář Tomáš Csoma jednu bronzovou medaili.

„Svými kvalitními výkony a výsledky si šestice našich závodníků Gabriela Hermély, Jan a Vojtěch Macháčkovi, Vojtěch Neradil, Denisa Janáčková a Lenka Kotková vybojovali místo v mládežnické reprezentaci České republiky a rovněž místenku do maďarského Segedínu, kde se na podzim snad uskuteční závod Olympijských nadějí,“ doplnil Petr Macháček.

Přerovský oddíl tak má za sebou nejúspěšnější republikový šampionát v historii klubu. „Naši závodníci dali jasně najevo, že třetí místo z loňského roku v celkovém hodnocení Českého poháru nebylo náhodou,“ zmínil Petr Macháček.

Přerovské závodníky nyní čeká druhá část sezony, která vyvrcholí již zmiňovaným závodem Olympijských nadějí a domácím šampionátem na dlouhých tratích koncem září v Praze.