„Účast je o něco menší než bývala, s tím se ale dá počítat, je to takový výsledek postcovidové doby,“ zmínil hlavní organizátor Geroye Alexandr Salachov.

Ten musel z bezpečnostních důvodů letos zkrátit jindy osmikilometrovou trať. Tentokrát na účastníky čekala porce zhruba šesti kilometrů s více než dvaceti překážkami. Po letech však pořadatelé peloton vpustili do Velké Laguny, kde na nadšence čekalo například zdolání mola.

„Běží na vlastní pěst, podepisují reverz, závodníci se tak rozhodli bez ohledu na to, jaká je voda,“ vysvětlil Alexandr Salachov.

Počasí bylo prakticky stejné jako před rokem. V Přerově bylo v sobotu dopoledne pod dvacet stupňů Celsia, pod mrakem a podmínky pro účastníky byly opět ideální.

Extrémní překážkový závod Geroy 2022 v Přerově.
Brod studenou Bečvou i ostnaté dráty. Geroy byl letos bez veder. Najdete se?

Nechyběly tradiční několikanásobný brod Bečvou, vodní skluzavka do rybníka, balanc nad rozdělaným ohněm ani plazení se s pneumatikami pod ostnatými dráty.

Také letos běžely kromě jednotlivců dvoučlenné a čtyřčlenné týmy, nechyběla dětská varianta závodu Geroy Kids.

A největší "Geroyové"? Celkově nejrychlejší čas zaběhl stejně jako v roce 2020 Aleš Velička. Trať zvládl zdolat za 36 minut a 18 sekund. Mezi ženami nenašla v jednotlivcích přemožitelku Adéla Uhrinová (48:45), v cíli však byly rychleji ještě čtyři zástupkyně něžného pohlaví v kategorii smíšených dvojic. Tou nejrychlejší ženou tedy byla Katka Hilová (46:16), která do cíle dorazila společně s Michalem Michalíkem.

Nejrychlejší mužskou dvojicí byli Tomáš Minařík s Pavlem Mackem (40:20), ryze ženské duo Jana Otavová a Eva Málková ovládlo svou kategorii v čase 54:10. V čtyřčlenných týmech zvítězili Warriors - Andrea Becha, Jan Becha, Jiří Strádal a Monika Strádalová (52:04).