„S Ostravou jsme se potkali třikrát v přípravě a pokaždé ty zápasy byly vyrovnané. Podařilo se nám ji i přehrávat, takže určitě máme z čeho čerpat. Pokud se nám podaří zopakovat výkony z přátelských zápasů bez nervozity, tak by to mohlo vyjít,“ přeje si asistent trenéra Vlčka Michal Derych.

V úvodním kole soutěže ve Šternberku skutečně byla na týmu znát nervozita. Přerovanky však urvaly dva body díky vítězství v tie-breaku. „Bylo to první mistrovské utkání, což bylo poznat na obou stranách. Je pravda, že jsme se semkli, byly tam důležité zákr

oky v poli. Hlavně jsme ale spravili servis, to rozhodlo,“ myslí si Derych.

Zdeněk Čáp
Čáp se vrací k Zubrům! Přinese další body do tabulky?

Posila Měrková věří v bojovnost

Devíti body týmu pomohla i jedna z posledních posil Přerova. Hráčka s bohatými zkušenostmi z tuzemské i zahraničních soutěží Vendula Měrková.

„Jsou tady jak mladé, tak i starší zkušenější holky. Mají hodně bojovného ducha, tím bychom to mohli strhnout. Překvapit můžou vždycky všichni. Když se zbavíme nervozity a přílišného respektu z našich oponentů, tak to bude v pohodě,“ věří univerzálka, která se do české extraligy vrátila po štaci na řeckém ostrově Santorini.

„Je to profesionální liga, asi o kousek kvalitnější než ta česká. Ale myslím, že kdyby došlo na střetnutí týmů ze špičky, bylo by to asi vyrovnané,“ přidala Měrková zajímavé srovnání.

Domácí premiéra Zubřic je na programu ve čtvrtek v 18 hodin a klub si pro fanoušky připravil i některé novinky.

„Budou se losovat programy na utkání v hodnotě deseti korun. Budeme rozdávat tři až pět cen – poukazy na značkové oblečení, dárky od partnerů Zubr či Meopty, poukazy na večeři v hotelu Fit i další různá překvapení,“ prozradil hlavní kouč Přerova Radim Vlček s tím, že v dalším průběhu sezony se i letos plánují doprovodné akce.

Trenér Víktorie Přerov Richard Švehlík
Viktorka hrála v Opavě bez brankáře, dostala šestku