Měřený trénink dvojic si může vyzkoušet každý. I proto měla amatérská kategorie hobby hned dvě rozjížďky. Nechyběli ale ani veteráni a profesionálové v kategorii open. „To jsou ti největší střelci, kteří jezdí i závody v republice i v Evropě. Převážně motokros, ale jezdí nám i čím dál více enduráků,“ prozradil předseda spolku Enduro trať Dřevohostice Pavel Doležal.

I kvalitní jezdci tedy ocení dřevohostickou trať s překážkami, na kterých se rozhodně nikdo nenudí. „Musí se přemýšlet. Jak přejedete špulky, pneumatiky, kládu nebo jak kde zabočíte, jak zvládnete skok. Například motokros je o úplně něčem jiném, to je rychlá akce jako na houpačce – plný plyn, výskok a dopad. Na fyzičku je daleko lepší enduro,“ vyzdvihl Pavel Doležal, který byl s účastí na sobotní akci velice spokojen.

VIDEO: Průjezd tratí

Zdroj: Youtube

První rozjížďky kategorií hobby a veterán startovaly v 11 hodin, ty další pro „hobbíky“ a jezdce elitní kategorie open pak ve 13.30. Končilo se tedy v 15.30.

Nejvíce kol za dvě hodiny ujela dvojice Daniel Kahánek a Vojtěch Sekanina. Jako jediná jich zvládla hned osmnáct. V nejhojněji obsazené kategorii hobby zvítězili David Sedlák a Antonín Škrobálek se sedmnácti koly. Stejně (ale rychleji) jeli vítězové mezi veterány – Milan Hurta a Martin Urban.

„Motorek je tady požehnaně, myslím, že se nám to vydařilo,“ hodnotil závěrem Pavel Doležal.

Pořadatelé už plánují na závěr sezony tříhodinovku dvojic, která by se měla uskutečnit 4. listopadu.

David Kostka se stal kozlovickým hrdinou.
Poločas proti devíti! Kozli se v Baťově trápili, hrdinou stoper