Účastníci byli rozčleněni dle výkonnostních kritérií do pěti skupin. Do hlavní soutěže postoupili vždy tři nejúspěšnější. Zbylí hráči byli přesunuti do bojů útěchy. Zajímavostí bezesporu je, že hned ve třech případech na sebe narazili týmoví spoluhráči.

Z hranické konfrontace vyšel vítězně dle papírových předpokladů favorizovaný Bedřich Šuba, který zdolal 3:0 Ivana Jemelku. Do dalšího kola postoupil Michal Janík, jenž porazil svého jmenovce a kolegu z Němčic Paláska. Potkali se také spoluhráči z Buku Pavel Koutný s Jaroslavem Pazderou starším. Po čtyřech setech vyhrál prvně jmenovaný.

Do čtvrtfinále zamířili také Josef Plšek, Vít Dvořák (oba SK Přerov), Zdeněk Palčík (Sokol Tovačov), Lukáš Venclů (Sigma Hranice) a Pavel Rytíř (Sokol Jezernice). Pohledné souboje následně určily také semifinálovou čtveřici.

Výhra Bedřicha Šuby nad jeho spoluhráčem Lukášem Venclů a triumf Víta Dvořáka nad Michalem Janíkem realizoval fakt, že znovu po roce dojde na finálovou konfrontaci dvou divizních hráčů a také největších favoritů turnaje.

Souboj o prvenství na rozdíl od toho loňského byl tentokrát zcela v režii výborně hrajícího Dvořáka. Šuba proti jeho hře nenalezl účinný recept a prohrál až nečekaně hladce 0:3. Třetí místo vybojoval Lukáš Venclů. Pod stupni vítězů stanul čtvrtý Michal Janík.

Kompletní výsledky a fotky z turnaje jsou k dispozici na oficiální webové prezentaci oddílu stolního tenisu TJ Sokol Tovačov. (JaP)