Oba dva navíc přispěli bodovým ziskem pro družstvo ČR. Dokonce stříbrnou medaili vybojoval v běhu na 100 m překážek Jonáš Kolomazník, když nestačil pouze na maďarského závodníka Richarda Nagyho. Kolomazník navíc zaběhl svůj druhý nejlepší čas v životě (13,50 s) a za svým maximem z minulého týdne zaostal o 14 setin sekundy. Cenná je také porážka letošního mistra republiky Tomáše Oberndorfera, který v Chorvatsku doběhl třetí osm setin za Kolomazníkem.

Jen šest centimetrů dělilo Kolomazníka od bronzové medaile v jeho další disciplíně. Ve vrhu koulí předvedl vyrovnanou sérii a nejdelší pokus měřil 15,58 m. Na domácího Mateljiče už se však dotáhnout nedokázal, a tak obsadil čtvrté místo. Stejně jako na překážkách ale dokázal porazit svého jediného přemožitele z mistrovství republiky Jana Doležálka, kterému se tentokrát příliš nedařilo a za výkon 14,05 m skončil sedmý.

V běhu na 300 metrů se představil David Skřeček, který tentokrát hranici 37 vteřin neprolomil, přesto si připsal svůj pátý nejlepší čas v životě. Za výkon 37,19 s obsadil šesté místo a na domácího pátého Dubajiče ztratil jen 8 setinek.

V konečném zúčtování obsadilo družstvo chlapců první místo, když dokázali posbírat 219 bodů. Druhé místo brali Maďaři, kteří nasbírali o 5,5 bodu méně. Mezi dívkami se pořadí prohodilo, když Maďarky nasbírali 216 bodů a Češky 207. Naše a maďarská družstva mezistátnímu utkání jasně dominovala - ostatní celky se nedostaly přes 140 bodů. 

Martina Koutňáková