Tedy alespoň pro atlety SK Přerov. Přidali navíc další dvě umístění v elitní desítce, u koulařky Barbory Zatloukalové, velké favoritky na medaili, však převládalo spíše zklamání.

První do akce šla dorostenka Veronika Čejnová v rozběhu na 60 m překážek. „Čejny na překážkách rozhodně nezklamala, když si v rozběhu o setinu vylepšila osobní rekord. Na postup do finále to ale bohužel nestačilo," zhodnotila výkon své svěřenkyně trenérka Ivana Kolomazníková.

Čejnová obsadila patnácté místo výkonem 9,31 s, když protáhla svou letošní vyrovnanou sérii – kromě prvního lednového závodu se v dalších pěti závodech její časy lišily maximálně o 7 setin.

Na úrovni svého momentálního maxima zaskákala také výšku. „Podařilo se jí zopakovat letošní maximum 165 centimetrů. Další postupnou výšku, která by jí posunula do boje o medaile, již bohužel nezdolala," pokračuje trenérka.

Čejnová se umístila na děleném pátém místě. Za připomenutí rozhodně stojí její loňský triumf na venkovním žákovském šampionátu a také její osobní rekord 170 cm.

O druhé páté místo se postaral junior Rostislav Mališka. V rozběhu na 60 m překážek zůstal o tři setiny za svým vlastním přerovským rekordem (8,34 s) a hladce postoupil do finále. V něm si sice svůj čas nezlepšil, nicméně páté místo se rozhodně počítá.

Velký důvod k radosti měl také výškař Daniel Pátek. V soutěži juniorů zaskákal hladce na 180 i 185 cm a napotřetí se mu podařilo zdolat také kýženou metu 190 cm. Tento výkon znamenal jak nový osobní, tak halový přerovský rekord a co víc – dělené deváté místo v republice.

Soutěží koulařek se protrápila Barbora Zatloukalová. Papírově patřila jakožto průběžně druhá v republikových tabulkách mezi kandidátky na medaile, ale technicky se jí nedařilo. Za svým letošním osobním a zároveň přerovským rekordem 12,60 m zaostala o 52 cm.

Musela se tak spokojit se sedmým místem.

Chuť si však může napravit hned o tomto víkendu na šampionátu mužů a žen, kam by se měla bez problémů nominovat.

Kromě Zatloukalové jsou všichni tito atleti prvním rokem v juniorské, resp. dorostenecké kategorii, a tak budou mít šanci bojovat o ještě lepší výsledky příští rok.