Zvítězili s přehledem na dvojce bez kormidelníka a po dlouhé době sedli i na párový dvojskif, kde dojeli druzí. „Škoda, že s nimi nemohl kvůli nemoci porovnat svou výkonnost druhý přerovský juniorský dvojskif Michal Zbořil – Vojtěch Mánek,“ uvedl trenér VK Přerov Pavel Vychodil.

Velice dobře se dařilo mladším žačkám. Titul mistryň Moravy si hned v prvním závodu v časovém pořadu připsal dvojskif Eliška Pavlicová – Magdaléna Kožuchová, který tak potvrdil své vítězství v rozjížďce.

„Eliška se probojovala do finále i na skifu, kde dojela na hezkém, ale bramborovém čtvrtém místě,“ doplnil Pavel Vychodil.

I třetí přerovská mladší žačka proklouzla do finále – Daniela Churá dojela na skifu šestá.

Starší žačky si také vezou z oblastního mistrovství dvě medaile, a to na dvojskifech, když na párové čtyřce se jim do finále podařit nedostalo. Stříbrnou medaili získaly Jana Kopřivová s Andělou Schöllovou na dvojskifu třináctiletých žaček, v kategorii bez omezení dojely bronzové Andrea Botíková a Agátou Petříčkovou.

Velmi pěkně se představil dorostenec Jan Příkopa, který je v této kategorii prvním rokem po přestupu z žáků. Svou rozjížďku vyhrál a jako jediný „prvoročák“ se dostal do finále, ve kterém dojel pátý z celkového počtu 28 přihlášených. „Honza se dostal do finále i na dvojskifu, kde dojel společně s veslařem z VK Haná na šestém místě,“ zmínil Pavel Vychodil.

Loňský velmi úspěšný starší žák Lukáš Vaněk se vrátil do tréninku po zranění. „Zlomená ruka asi ještě zlobila, protože jeho výkon na skifu stačil pouze na malé finále a celkové 10. místo,“ popsal přerovský trenér.

Do finále dvojskifu třináctiletých žáků se dostal Filip Adamec a Adamem Oslancem, kde dojeli pátí, Filip dojel šestý na skifu stejné věkové kategorie.

Od 18. do 20. června se jede v Račicích žákovské mistrovství České republiky a o týden později Račice přivítají zbytek veslařských věkových kategorií.

„Kromě gratulace k úspěchu na Moravě přejeme hodně štěstí a sil právě na republikových mistrovstvích,“ uzavřel Pavel Vychodil.