Závod, který je obdobou tratě Ecce Homo, se konal ve stoupání obce Lipina, takže běžecké i cyklistické tratě řádně prověřily formu všech zúčastněných závodníků.

Těch se sešla padesátka z Čech, Moravy a Slovenska. Pořadatelé z SK Vyhlídka Šternberk pro ně připravili tratě o délce 5 kilometrů běh, 25 km cyklistiky a 2,5 km běh, a to vše v těžkém, kopcovitém terénu.

S jistou nervozitou šli na start v nové sezoně triatleti AD Pemap Brodek u Přerova, ale jejich obavy ze slušné konkurence byly nakonec liché.

Již po startu do prvního stoupání a seběhu dal Dedek jasně najevo, že to s obhajobou vítězství myslí vážně. Jeho nástup zachytil pouze Horák z X-Air Ostrava, několikanásobný účastník mistrovství světa do vrchu a dolomitenmana.

Spolu nasedali i na kola na dva okruhy cyklistické části. Po dojetí měl v závěrečném běhu více sil Dedek a po zásluze zvítězil.

Dobrý výkon podali jeho kluboví kolegové Klíma s Klakurkou, kteří sedali na kola na osmé, respektive deváté pozici. Na kole předvedl Klíma excelentní výkon, propracoval se na třetí místo, které udržel až do cíle.

Klakurka startující s náhradním kolem jeho tempo neudržel a nakonec dokončil závod na šesté pozici. Tito dva také skončili v kategorii M 20 na prvním a třetím místě.

Čtvrtý člen týmu Vrba po samostatném sólu podtrhl výborným desátým místem vynikající vystoupení AD Pemap Brodek u Přerova.

(fan)