„S rozhodnutím souhlasíme, nemá smysl dohrávat polovinu zápasu někdy ve volném týdnu, kdy si potřebujeme odpočinout,“ má jasno ofenzivní koordinátor Přerova Radim Dohnal.

Tři povedené pasy americké posily Brňanů, quaterbacka Douglase Webstera, dovedly Sígrs ke třem touchdownům v prvním poločase. Mammoths se proti fungující obraně Brna tentokrát prosazovali těžko.

„Pokaždé když se nám podařila nějaká akce pro nějaký větší zisk, tak byl na hřišti podle rozhodčích faul. Dařilo se jim zastavovat naši běhovou hru. Obrana hrála dobře, rozdílové bylo to, že Američan vytěžil z minima maximum,“ ohlížel se Radim Dohnal.

Mamuty do Brna přijela podpořit i početná a hlasitá skupina fanoušků, kteří přes déšť nepřestávali své oblíbence podporovat. „Díky nim jsme se cítili jako na domuácím stadionu,“ nezapomněl zmínit Dohnal.

Přerov tak po famózním vstupu do soutěže proti dalšímu favoritovi padl, další duel však opět sehraje před skvělou domácí kulisou. V neděli 30. srpna si Mamuti se Sígrs střihnou od 14 hodin odvetu.

Brno Sígrs – Přerov Mammoths 20:0 (6:0, 14:0, předčasně ukončeno)

Body: Čudovský 6, Hampl 6, Mašlanka 6, Baykalov 2. Diváci: 330.