Máte za sebou dvě utkání v nadstavbové části a dvě těžké porážky dvouciferným rozdílem. Co k tomu říci?

Chtěli jsme si po utkání na Dukle spravit náladu doma s Jičínem. Řekli jsme si, že všechny zápasy před svými fanoušky odbojujeme, ovšem vůbec to tak nevypadalo. Výsledek je snad nejhorší v sezoně na domácí palubovce. Druhý poločas byl od nás všech katastrofální.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU S JIČÍNEM: Házenkáři nestačili ani na Jičín, prohráli o 11 branek

V předposledním kole základní části jste doma Jičín porazili 31:29. Proč to nevyšlo tentokrát a skončilo to vysokou porážkou 28:39?

Ten, kdo se na první zápas s Jičínem byl podívat, musel od každého hráče vidět diametrálně rozdílné nasazení. Všichni do toho šli naplno, bojovalo se o první šestku. Každý k tomu dnes zřejmě přistoupil jinak. To si ale musí přebrat v hlavně každý sám. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.

Nehrál zraněný Martin Kavka. Byla to pro vás citelná ztráta?

V tom počtu, ve kterém hrajeme, kdy se točí nějakých sedm, osm lidí, to je znát. Kavas je navíc jedna z ostrých spojek, která do brány dohodí. Veškerá střelecká zodpovědnost z větší vzdálenosti tedy byla na Robertu Plškovi. Ten ovšem také nebyl ještě stoprocentně fit, když si na Dukle převrátil palec na střelecké ruce. Martin tedy chyběl, ale my už máme de facto splněno, takže přednější je určitě zdraví hráče.

Nebojíte se trošku, abyste nedopadli stejně jako loni Hranice, které z desíti utkání získaly pouhý bod?

Věděli jsme, že v první šestce budeme nejslabší. Řekli jsme si, že chceme uhrát nějaké body, ať nekončíme úplně s nulou, ale zatím je to dost tragédie. Po pravdě, moc lehkých utkání na domácí palubovce, ve kterých můžeme udělat body, už nebude. Snad jen Lovosice. Dukla, Karviná a Zubří přijedou hrát o medaile, takže do toho půjdu na sto procent a nebudou chtít ztratit žádný bod.

Další zápas hrajete v neděli v Zubří, kde to také asi nebude žádný med.

Teď už si musíme říct na rovinu, že šance na vítězství v Zubří jsou hodně mizivé. Naším cílem tedy bude soupeře co nejvíce potrápit a prohrát co nejmenším rozdílem.