Po sérii nezdarů konečně spokojenost. Volejbalistky Přerova ovládly domácí utkání s KP Brno poměrem 3:1 na sety. Cestu za třemi body si sice ve třetím setu zkomplikovaly, v klíčových momentech ale tentokrát zapnuly a díky druhé výhře v sezoně se posunuly na osmé místo extraligové tabulky.

„Je důležité, že jsme vyhráli za tři body v kontextu toho, že jsme hráli se soupeřem, na kterého jsme se chtěli dotáhnout. Má to jedinou kaňku, ten zápas jsme měli zvládnout za 3:0 a nejít do zbytečné tahanice,“ hodnotil utkání trenér Zubřic Radim Vlček.

Přerovanky zvládly koncovku dramatického prvního setu i díky spornému výroku rozhodčího, ve druhé sadě pak dominovaly.

„Ukazuje se, co u hráček dělá hlava a sebevědomí. Podle mě jsme hráli dobrý volejbal. Brno jsme měli pořád pod sebou. Servírovali jsme, útočili, trošku hůř bránili na síti, ale pořád nám to stačilo. Útok byl pestrý a odvážný, soupeř byl pod tlakem,“ pochvaloval si Radim Vlček.

Trenér málem zešedivěl

Podobně to vypadalo i ve třetím dějství, za stavu 13:8 pro domácí ale začali mít navrch hosté. „Stav 13:8, nám letí balon zadarmo, spadne a najednou začne panika. Místo 14:8 a klidné výhry najednou prohráváme o nějakých pět bodů. To prostě na této úrovni nejde,“ kroutil hlavou kouč Přerova.

Královo Pole sice snížilo a i ve čtvrtém setu vedly 16:11. Zubřice ale po důrazné domluvě trenéra Vlčka předvedly skvělý obrat a zvítězily 25:20.

„Asi je vždycky musím seřvat. Nevím, jestli pak ze mě mají strach, nebo je jim mě líto, protože z toho mám šedivé vlasy. Začali jsme pak zase hrát odvážně. Tým musí věřit, že vyhraje, nesmí pochybovat,“ dodal Radim Vlček.

Utkání pěti servisy dopodávala střídající Sára Kuželová. „Jako holky máme nerady, když na nás někdo řve. Nás to ale, myslím si, nakopne. Určitě to bude tím,“ potvrdila trenérova slova.

Přerovanky ve čtvrtek v Brně vyzvou Šelmy, které se v pondělí mohou posunout po dohrávce s Ostravou do čela tabulky. Další týden Zubřice čeká cesta do Prahy, doma se představí až 30. listopadu proti Prostějovu.

Volejbal Přerov – VK Královo Pole 3:1 (26, 18, -20, 20)

Nejvíce bodů: Kotlabová 20, Kukučová 12, Ruseková 10 – Carpentierová 24, Šunderlíková 18, Bukovská 10. Rozhodčí: Nedbálek, Vachutka. Čas: 101 minut. Diváci: 219.

Přerov: Ruseková, Oestreichová, Kotlabová, Kukučová, Davisová, Zatloukalová, libera Vaňková, Šádková. Střídaly: Semerádová, Kuželová, Řihošková, Tinklová. Trenér: Radim Vlček.

Královo Pole: Grabovská, Carpentierová, Podhrázká, Šunderlíková, Pavlíková, Kvapilová, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Bukovská, Šloufová. Trenér: Matúš Kalný.